Кожен з нас може покращити ситуацію (Тетяна Семенова)

Кожен з нас може покращити ситуацію (Тетяна Семенова)

,

З початком бойових дій моя родина виїхала з рідного міста до маленького містечка, яке розташоване в так званій «сірій зоні». Я почала спілкуватися з однодумцями, які зі своєю активною життєвою позицією не можуть лише спостерігати за подіями в країні. Ми створили ініціативну групу, яка працювала з сім`ями вимушених переселенців і місцевим населенням, яке опинилося в складних життєвих обставинах.

Спочатку ми провели моніторинг ситуації в місті і доносили цю інформацію до міжнародних гуманітарних організацій, благодійних фондів, громадських неприбуткових організацій і волонтерів. Наша мета була привернути увагу громадськості до складної життєвої ситуації міст «сірої зони». За допомогою гуманітарних місій в місто доставляли будівельні матеріали для жителів, у яких житло постраждало від обстрілів, продуктові і гігієнічні набори, працювала програма по самозайнятості зі створенням робочих міст з благоустрою міста.

17492644_1912292235708090_8118326563334901060_o - копия.jpg


Наша Ініціативна група розуміла, що населення потребує підтримки професійних психологів, юристів, спеціалістів, які також можуть допомогти і дітям. Я розумію, що нам потрібні нові знання і навички для роботи з людьми і втілення проектів в громаді. Члени нашої Ініціативної групи відвідували тренінги, семінари, брали участь у зустрічах волонтерів.

IMG_20170513_161229.jpgЯ взяла участь у семінарі з лідерства за проектом «Містки громадської активності» в місті Харкові. Спілкування з тренерами і учасниками семінару надало мені ще більше впевненості і натхнення у волонтерській роботі. Мене дуже зацікавила співпраця бібліотек і вимушених переселенців. Зрозуміла, що кожен з нас може зробити крок назустріч миру.

S1110003.JPG


Після семінару наша Ініціативна група активно почала працювати з дітьми, організовувала майстер-класи та святкові заходи. На базі міської бібліотеки разом з волонтерами міста Харкова ми провели майстер-класи для дітей з малювання та глинотерапії, підлітки грали в розвиваючі настільні ігри, батьки мали змогу отримати консультації психологів. ЮНІСЕФ підтримала наш проект і ми отримали грант – обладнання для роботи дитячого кіно гуртка.

S1110123.JPG


Ініціативна група налагодила контакт з командою БФ «Восток-SOS» і в тісній співпраці в нашому місті було створено «Центр громадської активності». Кожен мешканець міста має можливість звернутися за допомогою, отримати консультацію і підтримку в Центрі.
Зараз я працюю над створенням громадської неприбуткової організації. Мої пріоритети в волонтерській роботі – це налагодження порозуміння в громаді між вимушеними переселенцями і місцевими жителями. Плануємо і надалі працювати з дітьми за різними напрямами, розвиваючи їх творчі здібності, допомагати зрозуміти один одного. Вважаю, що кожен з нас може своєю працею внести свою частку в покращення ситуації в нашій країні.

S1110083.JPG

  

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку