Треба займати активну позицію! (Віра Аннусова)

Треба займати активну позицію! (Віра Аннусова)

,
Я, Аннусова Віра Андріївна, до військових дій мешкала на Луганщині, займалася збереженням і відродженням народних звичаїв і традицій. Переїхавши на Дніпропетровщину, стала уповноваженим представником Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму (СЗТ) України в Дніпропетровській області на громадських засадах.


Своїм завданням я визначила створення Дніпропетровського відокремленого осередку Спілки СЗТ України в Дніпропетровській області, інформаційно-консультативного та агротуристичного осередку (ІКАТО) на базі одної із зелених садиб, а також збереження і відродження народних звичаїв і традицій. У результаті, на початку 2016 року був створений відокремлений осередок Спілки СЗТ України в Дніпропетровській області, а також на базі садиби «Сорочинська казка на річці Оріль» створено ІКАТО, реалізовано за власні кошти виконавців проект «Туристичний потенціал Приорілля».

Учасниками осередку було проведено в громадах обрядові свята: «Водіння Тополі», «Ой, на Івана, ой, на Купала», «Спасова борода», «Похід о калину», «Ой, Гарбузе, Гарбузеньку». На волонтерських засадах було проведено семінари щодо розвитку СЗТ на Приоріллі, а також відродження та збереження народних традицій та звичаїв.

Силами осередку було організовано і проведено фестивалі «Галушки й вареника», «Борщу й пампушки», «Козацької їжі» на хуторі Галущківка Петриківського району, в селі Могилів Царичанського району Фестиваль «Могилівські зелені святки», на хуторі Судівка Петриківського району родинне «Свято Купала». У гастро-фестивалі «Борщу і пампушки» брали активну участь внутрішньо переміщені особи з м. Дніпро.
Таким чином, нами було пожвавлено фестивальний рух на Петриківщині, хоча найбільше дошкуляли фінансові труднощі, а також рівень усвідомлення значимості проведення народних обрядових свят.

У моїх планах на майбутнє – виграти та реалізувати проекти з відродження та збереження народних традицій та звичаїв. А своїм колегам – внутрішньо переміщеним особам – рекомендую займати активну позицію у приймаючих громадах. Без свого даху над головою і з відсутністю коштів це робити нелегко, але благородно.

аннусова.png


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку