Історія командної роботи ГО «Донбас. Інтеграція»  (Надія Манчандра, Надія Осійчук)

Історія командної роботи ГО «Донбас. Інтеграція» (Надія Манчандра, Надія Осійчук)

,
Ми, представники ГО «Донбас. Інтеграція», голова Манчандра Надія, заступник Осійчук Надія – внутрішньо переміщені особи.
З 2014 року проживаємо в м. Броди Львівської області.
Два роки тому була створена громадська організація «Донбас. Інтеграція», яка об’єднує вимушених переселенців. Діяльність організації спрямована на всебічну допомогу переселенцям – відновлення у людей почуття власної гідності і волі до боротьби зі своїм «бідним становищем», а також здатності самостійно протистояти життєвим негараздам.
Організація успішно розвивається. За короткий термін реалізовано два проекти, а також ми виступили партнерами, приймаючою стороною, при реалізації проекту «Разом до спільного майбутнього», реалізованого за кошти ЄС. Проект зібрав в собі об'єднання партнерів: районна рада, міська рада, відділ освіти, гімназія, викладачі гімназії, бібліотека, церква, БФ «Карітас-Броди», Народний дім, будинок творчості, музей, приватні підприємці, діти парафії та інші ГО. Була сформована команда, яка дійшла до Евересту, і після досягнення мети розслаблятися не можна, робота попереду – спуститися з цієї гори в цілому складі, нікого не втратити. І продовжувати працювати в нових проектах, програмах.
Саме про це неодноразово говорилося на семінарі з лідерства для внутрішньо переміщених осіб у м. Харкові. Такі семінари актуальні і необхідні. Нам розповіли про кращі практики залучення громадськості до вирішення проблем, про сутність лідерства, про делегування повноважень, комунікації лідера, що лідер повинен бути дослідником ресурсів і потреб команди, вміти слухати та бути вмілим модератором при проведенні дискусій, ставити вміло цілі і планувати їх досягнення. Три дні промайнули швидко. Роботи в групах, міні-презентації, ігри, вправи, дискусії були дуже цікаві і різноманітні. Кожен був задіяний і мав можливість висловити свою думку, прийняти участь в обговоренні тої чи іншої проблеми,а також знайти шляхи її вирішення.
На сьогодні дуже актуально і необхідно проводити обмін делегаціями для налагодження містків дружби, порозуміння і співпраці між Східним і Західним регіонами для вивчення їх минулого і сьогодення, а також історії, культури, літератури, а для цього розвивати туристичні маршрути, ознайомитися з традиціями. У цьому напрямку і працюємо, віддаючи перевагу дітям як цільовій аудиторії. Адже діти – це наше майбутнє. В цьому ми нещодавно переконалися, коли приймали групу дітей з прифронтових територій. Два дні промайнули і залишилися теплі спогади про спільні заходи: екскурсії, майстер-класи, літературні читання, виконання українських пісень, футбол, який був поза програмою, але приніс море задоволення. Нам як лідерам потрібно було все організувати. Були задіяні влада, благодійний фонд, церква, освітяни, бібліотека, краєзнавчий музей і т.д. Дякуючи семінару з лідерства, задіяним тренерам Олегу Козловському, Оксані Глєбушкіній та пані Анні з Польщі, все вийшло.
А для лідерів організацій, які тільки розпочинають свою діяльність, обов’язково рекомендую не зупинятися на досягнутому, ставити цілі і досягати їх, але не одному, а командою. Не боятися делегувати повноваження. Постійно вчитися, вміти признавати помилки. Прислухатися один до одного і у Вас все вийде.

ГО «Донбас.Інтеграція»
https://www.youtube.com/watch?v=SggukWF0N-4&t=10s
https://www.youtube.com/watch?v=Z0nv2xxNDig

ТРК Броди
https://www.youtube.com/watch?v=DVyBpcbN71w&t=79s

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку