Знайдіть те, що Вас надихає (Єлизавета Колесникова)

Знайдіть те, що Вас надихає (Єлизавета Колесникова)

,
Мене звати Колеснікова Єлизавета. До подій 2014 року я жила у Луганську та працювала викладачем історії у місцевому коледжі. Громадською діяльністю взагалі ніякою не займалася. У червні 2014 р. я разом з чоловіком та маленькою донькою вимушена була покинути рідне місто та поїхати до родичів у Львів. Як і більшість переселенців, була впевнена, що незабаром повернуся, але військовий конфлікт затягнувся і тому вже майже три роки ми мешкаємо на Львівщині.

Коли стало ясно, що треба облаштовуватися на новому місці, я влаштувалась на роботу у школу та почала активно долучатися до різноманітних заходів, що організовувались для переселенців. Десь була учасником, а десь працювала як волонтер, допомагаючи тим, хто цього потребував. На одному з заходів познайомилась зі своїми однодумцями і ми разом вирішили вже самостійно створити міні-проект. Це була фотовиставка переселенців, яку ми назвали «Теплі спогади». Тут були представлені фотографії Криму, Луганщини та Донеччини до початку анексії та окупації. Це дозволило переселенцям показати свої рідні місця такими, якими вони їх пам’ятають, а місцевій спільноті на власні очі переконатися у красі окупованих зараз частин України.

Наш проект мав успіх та отримав дуже позитивні відгуки як від переселенців, так і від представників місцевих громад. Після цього ми прийняли рішення зареєструвати власну ГО «Промінь змін». Головна мета організації – сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб в активне життя громади, розкриття їх індивідуального потенціалу та підвищення можливостей самореалізації в умовах змінного середовища, для сталого розвитку громади з дотриманням прав людини, свобод та інтересів. Після реєстрації організації ми почали активно розробляти і реалізовувати проекти, не забуваючи при цьому долучатися до ґрунтовного навчання з метою поглиблення знань щодо розвитку громадського сектору.

MediaBarCamp 1 (1).jpg


ІІ
У березні 2017 року мені пощастило потрапити на семінар для лідерів серед внутрішньо переміщених осіб за програмою «Містки громадської активності», що проходив у м. Харків. Тут ми отримали можливість перейняти знання професійних фахівців та переосмислити свої власні цілі. Мене особисто більше всього вразили: сесія «Розуміння лідерства» (Оксана Глєбушкіна) та Anna Miodyńska зі своїм майстер-класом «Комунікація лідера: зворотній зв’язок у команді та публічні виступи». Саме ці заходи змусили мене серйозно переоцінити свої власні можливості та чітко зрозуміти, що саме мені треба робити в першу чергу, як активістці та голові громадської організації. Крім того, на семінарі у Харкові я познайомилась з багатьма надзвичайно цікавими людьми, які своїм прикладом підштовхнули мене на подальші активні дії.
Саме тому, відразу після завершення тренінгу з лідерства, я повернулась у Львів, сповнена ідей та натхнення. Насамперед, я разом зі своєю командою приступила до написання ґрунтовного стратегічного плану, залучивши при цьому грантові гроші від ІСАР «Єднання», що дозволили запросити професійну тренерку з питань організаційного розвитку. Саме чітка, злагоджена робота при точному розумінні того, що саме нам потрібно, привела до того, що відтепер наша ГО «Промінь змін» має стратегічний план розвитку на два роки. Впевнена, що саме семінар з лідерства вселив в мене сили та дав зрозуміти наскільки важливим є планування діяльності в громадському секторі.

MediaBarCamp 1.jpg


ІІІ
Впродовж наступних двох місяців, я разом зі своєю командою натхненно працювала над декількома проектами та налагодженням тісної співпраці з органами місцевої влади. У першу чергу, це виразилось у реалізації міні-проекту «Запобігання упередженому ставленню до внутрішньо переміщених осіб у м. Львів шляхом проведення просвітницьких заходів в громаді» у рамках програми «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).
У рамках цього міні-проекту ми провели тренінг на тему «Запобігання упередженому ставленню до внутрішньо переміщених осіб». У тренінгу взяли участь державні службовці, представники органів місцевого самоврядування та представники громадських організацій, серед яких були і переселенці. Під час тренінгу були розглянуті питання різноманіття та ідентичності, стереотипів та їх впливу на суспільні відносини. Значна частина тренінгу була присвячена питанням подолання упередженого ставлення та дискримінації щодо ВПО. Учасники та учасниці в малих групах вирішували складні питання стосовно взаємовідносин між ВПО, громадою та місцевою владою.
Після цього наша громадська організація відзняла соціальний ролик «Переселенці у Львові: вони взяли життя у свої руки»,у якому декілька нових мешканців Львівщини розповідають свої історії та діляться тим, що змушує їх йти тільки вперед.
І третім заходом у цьому проекті став форум-театр, де учасниці та учасники показали дві сценки, над якими працювали три дні, а глядачі змогли не тільки подивитись, але і взяти активну участь у виставі, щоб допомогти вирішити конфліктні ситуації, що були показані.
Дуже тішить, що всі ці заходи отримали виключно позитивні відгуки та схвалення з боку місцевих мешканців Львівщини. У результаті, мене, як голову організації, було запрошено долучились до проекту «Сприяння розвитку соціальної iнфраструктури УФСI V». Завдяки цьому я взяла участь в організованому місцевою владою круглому столі з обговорення питання тимчасового соціального житла для ВПО у м. Львiв. На базі гуртожитка планується створення соціального Центру для допомоги в соціалізації та інтеграції вразливих верств населення у Львові.
А на початку травня 2017 р. я пройшла конкурс та потрапила на міжнародну зустріч активістів MediaBarCamp 2017, що проходив у м. Друскінінкай (Литва) 11-14 травня. Тут я отримала унікальну можливість обговорити проблему існування стереотипів у сучасному світі та надихнутись досвідом учасників з 7 країн!

Запрошена на круглий ст_л, що стосується соц.житла для ВПО (1).jpg


Дуже дякую проекту «Містки громадської активності» та Українській бібліотечній асоціації за поштовх та те, що допомогли мені зробити суттєвий ривок у своєму громадському шляху!
Раджу всім знайти саме те, що Вас надихає та рухатися тільки вперед!!!

17796284_280321315750998_6535068218217772269_n.jpg


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку