Будемо відкритими для можливостей (Наталія Марийчук)

Будемо відкритими для можливостей (Наталія Марийчук)

,

Наталя Марийчук. Освіта – вища, Інститут економіки та менеджменту м. Алчевськ, менеджер. У 1996-2002 рр. –комерційний директор приватного підприємства (оптова торгівля металопрокатом, чавун та інше). У 2003-2010 рр. – директор торговельного комплексу «Лідер центр», м. Алчевськ, Луганська обл. У 2010 – 2013 рр. – приватний підприємець консультаційні послуги. У 2013-2015 рр. – декретна відпустка. З 2016 р. – приватний підприємець, голова ГО «Громадський рух переселенців Донбасу»

Я є одним із засновників ГО та з 2016 року – голова організації. Беру активну участь в житті організації, маю трьох дітей, найменша дочка – 4 рочки. У 2014 році з початком війни переїхали родиною в с. Шоломинь Пустомитівського району Львівської області з м. Алчевськ Луганської області.
Я постійно знаходжусь в пошуку можливостей.

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/ne-zdavatysya-shukaty-mozhlyvosti
Навесні 2015 року брала участь в грантовій програмі від МОМ, яку проводила ГО «Жіноча перспектива». Написала бізнес-план з розведення перепелів, захистила і зараз маю міні-ферму «Перепелиний гай».

Влітку 2015 року взяла участь у програмі «Новий відлік» від БФ «Відродження». Захистила бізнес-план з вирощування зелені на гідропоніці та разом з 55 інвесторами Львівщини на чолі з паном Володимиром Худо запустили проект «Зелений кошик» методом гідропоніки. http://fakty.ua/225040-pereehavshaya-na-galichinu-zhitelnica-alchevska-nataliya-marijchuk-my-peresel...; https://www.youtube.com/watch?v=0R-a7VMCcIE
Брала участь у грантових програмах від ГО ГМО «Християнська асоціація УМСА», також позитивно та вдало, підтримано проект про розширення міні-ферми «Перепелиний гай»

Зараз консультуємо та пропонуємо на ринку технологію вирощування зелені круглий рік методом проточно-підтоплюючої гідропоніки.
https://www.facebook.com/%D0%93%D1%96%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D...

Наша громадська організація створена у квітні 2015 р. внутрішньо переміщеними особами зі Сходу України з метою спільного вирішення нагальних проблем переселенців. Стратегічні завдання організації: забезпечення житлом сімей ВПО, які вирішили не повертатись на неконтрольовану територію; ініціювання та реалізація бізнес-проектів з метою самозайнятості ВПО та інтеграцією з місцевим населенням; реалізація спільних соціальних проектів з метою покращення рівня життя місцевої громади; вплив на інформаційний простір західного регіону України щодо формування позитивного соціального портрету ВПО; створення молодіжної платформи ГО «Рух переселенців Донбасу»
На сьогодні ГО нараховує 34 родини, це приблизно 150 членів. Організація об’єднала дуже цілеспрямованих людей, які не сподіваються на допомогу ззовні, а беруть і роблять.

За цей рік ми вже маємо досягнення в нашій роботі. Основне – це виділення 22 земельних ділянок в Яворівському районі Львова. Так, це було не легко, це була кропітка робота, вкладено багато часу, але наша команда це змогла і зупинятися на цьому не буде. Ведеться подальша робота з пошуку земельних ділянок.

До членів організації увійшли мешканці з Донбасу, що свідомо обрали Львів місцем постійного проживання після виїзду з окупованих населених пунктів Донецької та Луганської областей. Організація гуртує навколо себе справжніх патріотів України, людей з яскраво вираженою активною громадянською позицією.

Ми віримо в те, що всі окуповані території будуть повернені і на них буде встановлена законна українська влада. Проте ми вирішили пов'язати своє життя і долю з дуже файним, смачним, запашним та гостинним містом Львовом.

Моєю метою на сьогодні є розвиток громадської організації та втілення її цілей в життя. Вони так само безпосередньо пов`язані з особистими цілями. З найголовніших – це житло, бо постійні переїзди дуже втомлюють (у моєму випадку вже 6 разів), а орендна плата пригнічує. Після отримання земельних ділянок в селі Вороців Пустомитівського району постало питання інтеграції в громаду села, тому що відношення було дуже вороже. Нашою командою було прийняте рішення провести декілька заходів. https://ukurier.gov.ua/uk/articles/pereselenci-vtilyuyut-mriyu-pro-vlasne-zhitlo/

Після вивчення потреб села ГО взяла участь у конкурсі від Департаменту екології Львівської ОДА та отримала фінансування на розробку проекту для очищення річки Старої. Проект був втілений в життя.

Оскільки мій досвід роботи в громадській діяльності малий, то я вирішила взяти участь у семінарі з лідерства для внутрішньо переміщених осіб, який відбувся 13-15.03.2017 у м. Харків в рамках проекту «Містки громадської активності».
Після семінару я надихнулась на нову діяльність та зрозуміла у якому напрямку рухати далі громаду. Отже, надихнула команду на подальшу роботу і вперед!

В продовження екопроекту в селі Вороців 8 квітня 2017 р. була проведена толока разом з сельчанами. 12 квітня 2017 р. для школярів села був проведений тренінг з екозбереження, а для дітей учасників АТО безкоштовно влаштовано показ мультфільму.

Один з цікавих моментів життя, це те що, коли ти відкритий для можливостей та руху, то зустрічаєш цікавих та позитивних людей. Мені з цим щастить. Хоча питань також вистачає. Так, в березні 2017 р. випадково в кафе познайомилась з гросмейстером Норвезької школи шахів Катериною, запропонувала провести для дітей у Львові шаховий турнір. Тож після семінару з лідерства, порадившись з командою, написали грант на Британську раду на проведення спільного шахового турніру дітей внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад Львівщини з метою популяризації гри в шахи, налагодження соціальних зв'язків та подальшої організації спільного інтелектуального дозвілля.
Грант підтримали. Тому 27 квітня 2017 р. планується із залученням представників шахової федерації Львова, Львівської ОДА та інших громадських організацій в приміщенні Першої медіатеки Львова провести Відкритий міжнародний шаховий фестиваль для дітей.
Мною налагоджені стосунки з ЛООВМГО «Молодіжний центр працевлаштування» (директор пані Леся Довганик) та ГО ГМО «Християнська асоціація УМСА», департаментами Львівської ОДА для подальшої співпраці та розширення грантової історії нашої ГО.
Ведеться робота по співпраці з головою Львівської ОДА Сінютка В.М.

Команду не покидає надія на будівництво свого житла. Зараз працюємо над проведенням електроенергії на відведенні ділянки. Шукаємо можливості, донорів з будівництва будинків для сімей ВПО з залученням нових технологій. Дуже сподіваюсь на вирішення житлового питання найближчим часом. На жаль, усі спроби вирішити ці питання з залученням органів державної влади, поки що безрезультатні. Але ми не втрачаємо надії, йдемо уперед, все в наших руках та в нашій голові, буде так, як ми того бажаємо.

Бажаю і надалі вчитися у фахівців науці лідерства, сподіваюсь що ми з командою зробимо ще не одну добру справу для розвитку нашої громади та України. Починаємо з маленького.

«Все, що відбувається в моєму житті, відбувається не зі мною, а для мене». Найвеличніша думка. Сприймаю всі події у моєму житті як сходинки по сходах особистісного розвитку. Проблеми – це можливості зростання і без них немає щастя. Не бійтеся проблем, хрест видається в суворій відповідності з нашою спиною. А що таке щастя? Це не 24-годинний комфорт 7 днів на тиждень, і не політ на хмарі задоволень. Це досягнення цілей і радість результату. Головне, щоб це були ВАШІ мети. Цілі повинні бути творчими, тоді вони підтримують і надихають людину.
Ми гідні того, що у нас є: сім'ї, оточення, роботи, партнера, освіти, країни, всього іншого. І гідні того, щоб все поліпшити. І чим більше нас щось не влаштовує, тим вище відбудеться політ. І тим більше ми отримаємо задоволення життям. І якщо ми готові щось змінювати, наш хрест є точно по нашій спині. Саме в той час, коли ми здатні його понести.
Я щиро вірю, що війна закінчиться. Так, як було раніше, вже не буде, але буде мир і це вже багато. І тільки від нас залежить – яке в нас буде сьогодні. Слава Україні!


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку