ЗАХУСТКОВАНА КРАСА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ. ЯК ВСЕ БУЛО

ЗАХУСТКОВАНА КРАСА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ. ЯК ВСЕ БУЛО

13 Вересня 2017,

Знайомству  широкого загала м.Дніпро з культурою і традиціями носіння етнічного жіночого головного вбрання - вінків, хусток, переміток, яке спонукає до вивчення історії країни в цілому і Дніпропетровського регіону, зокрема, було метою проекту «ЗАХУСТКОВАНА КРАСА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ».

В ході проекту, який проводила ГО «Творча майстерня «Поклик майбутнього» в рамках програми міжрегіональних обмінів «Містки громадської активності» при фінансовій підтримці Європейського Союзу та Національного фонду демократії в місті Дніпро 2 вересня було проведено публічний захід "День украінської жіночої шляхетності", де всі бажаючі містяни та містянки Дніпра могли побачити старовинні українські вишиванки з різних регіонів України, які люб’язно привезла з Дрогобича наша гостя  Оксана Рудавська, народознавець, лідерка ГО «Родовид». Більш, ніж п’ятдесят осіб, всі, кого змогла вмістити гстинна  обласна бібліотека для юнацтва ім М. Свєтлова м. Дніпра, почули цікаву розповідь про традиції історичного жіночого костюма, отримали змогу прийняти участь у  майстер-класі по "хусткуванню" - способам пов'язати жіночу хустку. На заході учасниці проекту - 12 лідерок громадського руху з м.Дніпро презентували роботу своїх громадськтх організацій, таким чином популярізовали активну громадську позицію серед містян.  

Наступного дня  учасниці проекту - дівчата -громадські активістки прийняли участь в фото зйомці в етнічному українському вбранні для розробки календаря на 2018 рік  в етно стилі. Фото  учасниць проекту в етнічних костюмах і розповіддю про роботу  їх громадських організацій, про їх активну життєву позицію, надруковані в календарі, який буде розповсюджено ( на жаль невеликим накладом) серед містян.

Завдяки проекту мешканці Дніпра мали змогу "доторкнутися" до історії етнічного украінського вбрання - побачити старовинні вишиванки з особистих колекцій, які були привезені для демонстрації в місті Дніпро з різних регіонів України. Учасниці проекту - лідерки громадських організацій м.Дніпро мали змогу презентувати  широкому загалу  роботу своїх організацій, таким чином, популярізували громадський рух в місті.

Широке висвітлення проекту в ЗМІ спонукало мешканців (іне тільки Дніпра) до дискусії про роль в сучасносному житті етнічного вбрання, зокрема, хусток.


Автор: ГО "Творча майстерня "Поклик майбутнього"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку