“Я дуже люблю Енергодар” -  Вікторія Верес про форум обміну і перетворень

“Я дуже люблю Енергодар” - Вікторія Верес про форум обміну і перетворень

24 Липня 2017,

Енергодар -  індустріальне містечко під Запоріжжям. За словами активістки ГО “Кульпрожектор”, це місто пахне лісом і чорнобривцями. Як енергодарці долучилися до міських  перетворень та чому важливо відвідувати це місто, розповідає Вікторія Верес.

"Форум обмін і перетворень ми створили для зустрічі,  натхнення та передачі досвіду успішних практик із Запоріжжя та Вінниці.

У нашому форумі взяли участь 16 енергодарців: активісти, представники міського архітектурної служби, головний художник міста. З Вінниці, де відбуваються якісні і швидкі зміни, ми запросили Олександра Микитюка, представника ГО «Лабораторія актуальної творчості».

В Енергодарі дуже інтелегентне середовище. Місто молоде. В 70-х роках його приїхали будувати інтелігенція з хіміків та фізиків. Тут легко працювати з людьми. Іноді їм бракує знань про те, як провадити зміни. Нам казали: «Ви знаєте, ми тут живемо і руки опускаються”

"Показник зустрічі – це те, що люди роблять після. Я багато брала участі в якісних тренінгах, але іноді самі розмови мене як практика вбивають. Нашою метою в Енергодарі було створити ґрунт для нових дій у містечку. Ми були певні, що форум пройде добре, але сталося ще краще. Одразу після закінчення форуму, міська агенція місцевого розвитку створила конкурс на створення муралу. Ми їм пояснювали, що мурал – не просто картинка з інтернету, а унікальне мистецтво, яке має цінність. Я дуже люблю Енергодар.  Сюди можна приїжджати і влітку і восени. Тут пахне лісом, грибами і чорнобривцями. В Запоріжжі таких запахів вже давно немає. Для місцевих жителів важливо подивитися на Енергодар  очима нетутешніх людей . Ми їм казали, що тут класно і вони повинні цінувати те, що в них є. Так енергодарці починають пишатися, що люди з інших міст щиро захоплюються їх містом", - поділилася з нами Вікторія Верес
Автор: Валентина Семеніхіна
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку