Вистава "Убогий жайворонок" за Григорієм Сковородою в Харкові

Вистава "Убогий жайворонок" за Григорієм Сковородою в Харкові

2 Червня 2017,
Шкільний театр УКУ "На Симонових стовпах" розказував Сковородинівцям та харків'янам мудрість Григорія Сковороди. Ми хотіли, щоб відвідувачі переосмислили свої погляди на життя. Зокрема біль за біду ближнього. Чи стан радості, який виникає не тому, що така дата в календарі, а просто тому, що в тебе нема причин бути незадоволеним життям.
Окрім такого глобального завдання, ми ставили перед собою й менші. Наприклад, налагодити комунікацію між нами, Шкільним театром УКУ, і Національним літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди. З ним ми збираємося продовжувати співпрацю. Зокрема плануємо поставити виставу за іншим твором Сковороди. Яким - ще вирішуємо. І привезти її в Сковородинівку чи в Харків.
Нам це важливо не тільки тому, що так ми розвиваємо себе як організацію чи допомагаємо розвивати музей у Харківській області. Нам це важливо, бо своєю творчістю ми можемо довести сковородинівцям, що їхній співвітчизник був незвичайною людиною, який писав і доносив філософсько-богословські думки до своїх сучасників. І в суботу 20 травня ми це зробили. Ми були тими, хто доніс слова письменника до тих, хто живе по сусідству з ним, але вже в сучасності.
Таким чином Львів та Харків отримав змогу обмінятися культуриним досвідом та поговорити про того українського діяча, який нас об'єднує: який народився на Харківщині, але промовляє важливі речі як для Львова, так і для всієї України.
Насправді не тільки Сковорода говорить нам багато про наші схожості. Історія української літератури рясніє іншими авторами, творами й темами. Наприклад, Богдан-Ігор Антонич шукав у своєму житті Бога. І говорив про це у віршах. Ми хотіли би, щоб харків'яни якось приїхали до нас у Львів подивитися виставу за його творами, яку Шкільний театр УКУ "На Симонових стовпах" має у своєму репертуарі. Упевнені: з цієї культурної події мешканці Харкова та околиць винесуть не одну цікаву для себе думку. Сподіваємося, що в такий спосіб ми зможемо продовжити співпрацю між нашими регіонами у сфері культурних проектів.
Ця вистава дала нам зрозуміти, що обмін досвідом - складна справа з погляду організації, комунікації та збору аудиторії. Але! Ми багато чого навчилися. Почали шукати інші підходи до тих людей, які перебувають в іншому контексті - у контексті свого регіону. Щось про географію життя Сковороди вони знали краще й розказували нам, а щось ми показали їм (наші відкриття з тексту твору "Убогий жайворонок", наприклад). Змога організувати виставу в іншому регіоні країни дала нам культурний досвід, якого нам бракувало. Натомість ми дали свій досвід харків'янам. Така культурна комунікація привносить щось у кожен регіон і допомагає, почавши з маленького, покращити велику Україну.

Автор: Шкільний театр УКУ "На Симонових стовпах"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку