У Вінниці відбулася зустріч громадських організацій «Схід і Захід разом»

У Вінниці відбулася зустріч громадських організацій «Схід і Захід разом»

6 Лютого 2018,

Впродовж трьох днів (31.01.2018 - 2.02.2018) громадська організація «ВЕТАН» приймала гостей з Маріуполя, Херсону та Львова. Зустріч відбулась в рамках "Програми національних обмінів", за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США), метою якої був  обмін досвідом роботи між громадськими організаціями з різних регіонів  та напрацювання ідей для  подальшої співпраці  й впровадження спільних проектів. 

Одним з найважливіших завдань обміну було ознайомлення учасників з  культурою та традиціями кримських татар, що сприятиме подоланню можливих стереотипів у сприйнятті кримських татар і  представників мусульманської релігії загалом.

Гості з Маріуполя та Херсону мали унікальну можливість дізнатися  про історію трьох  поколінь кримських татар в рамках заходу «Жива історія: мандруючий Коран». Учасник обміну, переселенець з Криму, Амет Бекіров, привіз Коран, який зберігається в його родині вже чотири покоління. Примірник, виданий наприкінці ХІХ століття, написаний арабською в’яззю.

За словами Амета, книга пережила депортацію кримськотатарського народу, повернулася в Крим у вільні часи та знову застала анексію півострова Росією.

«Коран вивезла із Криму бабуся моєї дружини Діляри ще у 1944 році. По цій книзі вона вчила читати дітей і запрошувала їх до молитви. Коли кримські татари повернулися в Крим, додому, повернувся і Коран, але зараз ми знову в екзилі – за 1000 км від рідного Криму, і Коран з нами. Священна книга додає нам сили, і коли виникає запитання, ми шукаємо відповідь у молитвах», – сказав Бекіров.

         Протягом трьох днів зустрічі, гості та приймаюча сторона, зацікавлені  історією кримськотатарського народу, спільно генерували ідеї щодо подальшої співпраці та написання майбутніх проектів. Окрім робочих моментів, на гостей чекало цікаве дозвілля. Учасники відвідали  виїзну прем’єру   документального фільму  про життя всесвітньо відомого оперного співака Василя Сліпака, який загинув у зоні бойових дій на Донбасі  - «Міф»; завітали до Вінницького краєзнавчого музею та прогулялися вечірнім містом.

         Наприкінці програми учасники домовилися про підтримку постійної комунікації через соціальні мережі та подальшу співпрацю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Автор: Ветан
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку