Проект "Різдво Разом" у Мелітополі

Проект "Різдво Разом" у Мелітополі

25 Січня 2018,
З 04.01 по 08.01 у місті Мелітополь, відбувалася акція “Різдво Разом”, організована студентським братством Українського католицького університету.

Метою акції був культурний обмін традиціями  між громадами Сходу та Заходу України і створення ініціативної групи студентів Мелітополя.  Протягом шести днів жителі Мелітополя могли стати учасниками різних активістів: виготовлення різдвяної зірки, колядування, вертепування, приготування Святої вечері, а також духовно збагатитися. Активно до нас долучилося близько півсотні учасників, а також 16 волонтерів з різних куточків України.   
Майстер-клас з виготовлення різдвяної зірки проводила звіздарка Львова Ярина Козій. Учасники акції мали змогу створити зірку за власним дизайном. Майстер-клас настільки всіх захопив, що він тривав протягом двох днів. Було виготовлено 7 зірок. На фінальній рефлексії більшість учасників зауважили, що саме під час цього майстер-класу вони відчули себе частинкою чогось великого і отримали натхнення на створення подібних речей власними руками.  
Майстер-класи з колядування проходили щоденно, до них могли долучитися всі охочі. Це був один з найатмосферніших заходів під час акції. Ми виконували не лише традиційні, а й сучасні коляди. Учасники доповнювали виконання колядок власною імпровізацією та музичними інструментами.  Для того щоб ділитися радісною звісткою про народження Христа ми колядували не лише там, куди нас запрошували, а й у публічних місцях: парках, скверах, площах тощо. Також проводили флеш-моби у торгових центрах та на вокзалі. Реакція людей була різною. Переважно глядачі були захоплені та зворушені, підспівували знайомі їм колядки, а в декого виднілися сльози. Часто жителі дякували за те, що могли згадати як самі колись колядували.   
Ще однією частиною, яка вимагала найбільшої підготовки та залучення справді активної молоді було вертепування. Саме час витрачений на репетиції та показ вертепів найбільше здружив нас усіх. Кожен учасник відчув себе важливим і незамінним. Готуючи свою роль актори мали створити свій образ за допомогою акторської гри і власного костюму.  7-го та 8-го січня ми відвідали з вертепами церкви різних конфесій, громадські організації, площі, вокзал, військові частини, ресторани, кафе, торгові центри, доми милосердя, а також багато колядували на вулицях міста та інших публічних місцях. Загалом ми охопили близько 2000 місцевих жителів. А також про наш захід вийшло близько трьох сюжетів на телебаченні, а також близько десяти згадок у ЗМІ. 

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку