Слава і воля Доброго Поля

Слава і воля Доброго Поля

21 Лютого 2018,

Завдяки Програмі національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії, я змогла побувати на стажуванні на Добропільщині Донецької області. Мій триденний візит був досить насичений – за цей час я змогла відвідати місто Добропілля, селище міського типу Святогорівка, селище Світле та на завершення місто Краматорськ.

Насамперед хочу подякувати головному спеціалісту організаційно-кадрової роботи Добропільської районної ради пані Марині Пітик за організацію стажування.

Під час першого дня стажування я познайомилася із пані Софією Живило, головою громадської організації «Промінь». Пані Софія працює вчителем української та російської мови та літератури у школі селища Святогорівка, бере участь у семінарах та тренінгах по Україні, а також робить проекти від своєї організації. Вона дуже активна, завзята і відкрита.

Пані Софія ознайомила мене з напрямами діяльності організації, головними завданнями та звітністю. Ми обговорили труднощі, з якими можуть стикатися в процесі діяльності громадські організації.

Серед втілених проектів ГО «Промінь» є арт-кафе (назва проекту «Розкрий себе»)– своєрідний гурток, де діти займаються рукоділлям. Метою його створення є розвиток творчої здібності молоді, її самореалізація та самовизначення, а також створення території спілкування. Під час роботи діти знаходяться у неформальному середовищі, завдяки чому можна виявити їх приховані таланти. Варто зазначити, що для розвитку проекту було залучено вже кілька грантів.

Я також завітала до Добропільської районної ради, де познайомилася з працівниками виконавчого апарату та його керівником Тамарою Бєлянкіною. Було проведено круглий стіл «Співпраця громадської організації з владою».  Пані Тамара поділилася досвідом своєї роботи, а також проектами, які би вона хотіла реалізувати.

Наступного дня я побувала у селищі Світле, де ознайомилася з діяльністю громадської організації «Радість». Голова організації Тетяна Дорошкевич презентувала свою організацію, розповіла про реалізовані проекти та провела екскурсію Світлівським будинком народних традицій, який вона й очолює. Я була у захваті від виставки творчих робіт сільських дітей, мала можливість почути українські народні пісні у виконанні місцевого колективу художньої самодіяльності, який саме проводив чергову репетицію.

Завершилось стажування візитом до Молодіжної платформи «Вільна хата» у місті Краматорськ.

            Я щаслива, що змогла побувати на Добропільщині та познайомитися зі стількома світлими та мотивованими людьми. Бажаю успіху в їхній діяльності та сподіваюся на подальшу співпрацю.

 


Автор: Oksana Girchak
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку