Східна Галичина вчиться участі в Бюджеті участі! Час задуматись Східному Донбасу…

Східна Галичина вчиться участі в Бюджеті участі! Час задуматись Східному Донбасу…

26 Вересня 2017,

Протягом двох днів, 22 та 23 вересня 2017 р., в Українському Домі "Перемога", громадськість Тернополя продовжувала навчання бюджетної грамотності у двох тренінгах "Інфо-кампанія для авторів проектів" & "Реалізація проектів в громадському бюджеті. 

пільно з тернопільськими активістами, учасник Програма національних обмінів для журналістів Павло Федик прийняв участь у розгляді прикладних кейсів, обміні ідеями та ознайомленні з процедурою проектного менеджменту до Бюджету участі м. Тернополя.

Навчання проводила тренерка Ірина Бабчук (Irina Babchuk) із чернігівської спільноти "Молодь Демократичного Альянсу», за івент- підтримки Лілі Ковшун із Подільської Агенції Регіонального Розвитку. Згідно вражень організаторів, одна з яких «яка навчила партисипації вже пів України», нинішня сесія вигідно різниться від весняних, де активність містян була слабою. Зрештою, рівень обговорення та реакція «проектантів» свідчить за належну мотивацію до навчання і написання проектів, готовність ознайомлення із нормативною базою документів, які регламентують формування та використання Громадського бюджету Тернополя, високу схильність до координації дій громадських активістів.

Питання про депутатське лобіювання проектів, які подаються до бюджету участі, залишається відкритим. Адже конкретну відповідь на нього можна буде отримати після голосування тернополян за конкретні ідеї локального бачення покращення благоустрою Тернополя, подані до Громадського бюджету.

У той час, коли Сєвєродонецька міська рада, після прийняття Бюджетного регламенту, лише розпочинає процеси активізації містян в проектуванні власного бюджету участі, а інші міста Східного Донбасу ще приглядаються до проектів регламентації процесів співпраці власних спільнот чи очікують на такі проекти, тернополяни вже набули власний досвід, із здобутками та помилками громадського залучення до бюджетного планування. Але, що важливо для луганчан, готові, по-волонтерськи підтримати міста зони АТО.

Слід віддати належне місцевим недійним ресурсам, у т.ч. – віртуальним, які звернули та активізували увагу громадськості Тернополя до участі у поданні проектів до Громадського бюджету міста.

Користуючись нагодою, висловлюю вдячність колегам із сайту Тернопільські Експрес Новини - ТЕРЕН та його головному редактору Олегу за підтримку візиту в рамках програми.

Візит реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Pavlo Fedyk
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку