Схід та Захід - як Донеччина та Львівщина обмінювались досвідом та шукали друзів

Схід та Захід - як Донеччина та Львівщина обмінювались досвідом та шукали друзів

17 Листопада 2017,

В рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) з 6 по 09 листопада 2017 року відбувся візит Агенції Розвитку Вугледара до містечок Львівської обл., де ми переймали досвід щодо диверсифікації економіки невеликих містечок.


DSC_5494.JPG

За цей триденний візит Установа Агенція Розвитку Вугледара з Донецької області побувала у Львові, Жидачеві, Миколаєві та Новому Роздолі, де обзавелася новими друзями, ідеями та досвідом. Метою проекту “Здобуття досвіду економічного розвитку невеликих мономіст Львівщини" було не лише перейняти досвід виходу з економічної залежності, а ще й налагодити міцні та дружні партнерські стосунки. І сьогодні ми можемо говорити про те, що мета проекту досягнута на всі сто відсотків, адже у Агенції Розвитку Вугледара тепер є добрі друзі на Заході України.

Говорити про такі складні і актуальні теми, як диверсифікація, розвиток та залучення інвестицій з жителями Львівщини було легко та приємно. Як завжди, виявилося, що у повсякденному житті двох невеликих українських містечок є багато спільного. Не зважаючи на географічну віддаленість, як мешканці Львівщини, так і Донеччини прагнуть досягти однієї мети — зробити своє місто успішним, квітучим та налагодити партнерські стосунки з сусідами. Та гостинність да душевність з якою нас приймали не змогла залишити байдужим жодного з учасників обмінного візиту, і вже після першого дня на Львівщині ми планували те, як запросимо до себе у гості нових знайомих.

Але давайте про все по порядку та послідовно)

Перший день візиту на Львівщину був присвячений Жидачеву — містечку із населенням близько 11 тис. чоловік, де колись працював один з найбільших паперово-целюлозних комбінатів України. Раніше на заводі працювало майже сорок відсотків населення міста, а саме 4 тис. чоловіків та жінок Жидачева. Декілька років тому, коли виробництво зупинилося, керівництву міста прийшлося вирішувати проблему зайнятості населення, і з цією задачею вони справилися достатньо успішно. Грамотно розставлені приорітети та налагодження співпраці з місцевим бізнесом сприяло розвитку міста і сьогодні, коли комбінат частково відновив свою роботу за допомогою залучених інвестицій, Жидачів вже не стовідсотково залежить від виробництва паперу, а розвивається і у інших напрямках.


DSC_5570.JPG

На захід, який проходив у вигляді круглого столу були запрошені мер та заступник мера Жидачева, представники місцевого бізнесу, депутати, директорки шкіл та бібліотек та представники ЗМІ. Говорили про джерела надходження коштів до місцевого бюджету, складний процес становлення місцевого бізнесу, налагодження партнерських стосунків і, звістно, про мир в Україні. 

DSC_5528.JPG

Після заходу заступник міського голови Ярослав Гаврильчук познайомив нас з історією Жидачева, провівши цікаву та змістовну екскурсію вулицями міста. А директор музею історії та мистецтва Степан Ревуцький особисто провів нас кімнатами музею та захопив цікавинами сучасної та старої історії. 

На добру згадку про перебування у Жидачеві учасники зустрічі висадили біля пам’ятника Тарасу Шевченка кедр, який презентував Ярослав Турченяк (ГО «Еко-Довкілля»), і дуби, які Агенція Розвитку привезла з Вугледара, як дарунок місту. 

7 листопада нас приймав Миколаїв та Новий Розділ. І якщо перший день був змістовним, наповненим корисною інформацією та практичними порадами, то візит до Миколаєва став найемоційнішою зустріччю в історії Агенції Розвитку Вугледара. Чи співали колись для вас цілий дитячий хор, директорка школи мистецтв та начальник відділу культури Миколаївської РДА? Саме такий сюрприз зробили нам миколаївці після офіційного візиту у Миколаївську РДА. Та чуйність, емоційність та щирість з якою заспівали “Щедрівку”, викликала сльози на очах у всіх без виключення присутніх. В результаті чого тут же, не виходячи зі стін школи мистецтв було вирішено неодмінно запросити дітей в гості на Донеччину. Звісно ж, на чолі з неймовірною директоркою пані Оксаною та начальником відділу культури пані Іриною).

DSC_5544.JPG

У Новому Роздолі знову говорили про диверсифікацію економіки, необхідність розвитку місцевого бізнесу та залучення різноманітних інвестицій. 

У третій день поїздки на Львівщину співпрацівники Агенції Розвитку Вугледара відвідали Інститут міста у Львові - аналітичний центр, місією якого є об’єднання зусиль мешканців, влади та бізнесу Львова для вирішення ключових питань стратегічного розвитку міста, де поспілкувалися з директором Олександром Кобзаревим та керівником програми Стратегія Андрієм Пундором. Цей візит був, безумовно, дуже корисним для Агенції — історії успіху, стратегії роботи, досвід спілкування та співпраці з владою дуже сприятимуть нам у щоденній роботі на Донеччині. Там же домовилися про підписання Угоди про співпрацю між Агенцією Розвитку Вугледара та Інститутом міста Львів, тепер ми можемо пишатися і такими партнерами! 

DSC_5603.JPG

Роблячи висновки про візит Донеччини на Львівщину хочеться відмітити спільність інтересів, сподівань, стратегій та бажань Сходу та Заходу. Ми побачили успішні історії міст, які на початку свого створення були орієнтовані виключно на одну галузь, і як у час, коли містоутворюючі підприємства зупинялися, керівництво та громадськість не опустили руки та змогли налагодити економіку, стати успішними, впевненими та знайти твердий шлях розвитку. Також хотілося б відмітити, що цього візиту не відбулося б без небайдужих та щирих людей - заступника голови Жидачева та директора Агенції Економічного розвитку "Розділля" Ярослава Гаврильчука, начальника відділу культури Миколаївської РДА Ірини Іваночко, а також нашого друга, знайомством з яким ми пишаємося та тішимося - голови Товариства “Зелений хрест” Олександра Волошинського. Зазвичай, підсумовуючи такі визити, пишуть, що “ми сподіваємося на подальшу співпрацю”, а ми не сподіваємося, ми точно знаємо, що тепер у Агенції Розвитку Вугледара на Львівщині є великі друзі та надійні партнери і що ми обов'язково зустрінемо їх на Донеччині, у себе в гостях!


DSC_5567.JPG

Автор: Агенція Розвитку Вугледара
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку