Школа молодіжних лідерів, м. Києв, 26-30 серпня 2017 року.

Школа молодіжних лідерів, м. Києв, 26-30 серпня 2017 року.

14 Вересня 2017,
26-30 серпня в Етнографічному комплексі “Українське село” зібралась активна молодь
задля налагодження культурних зв’язків серед молоді Сходу та Заходу.

Головною метою Школи було активізація та посилення участі молодих людей в житті громади, налагодження культурних зв’язків серед молоді Сходу та Заходу, підвищення рівня поваги до культурних різноманітностей, подолання стереотипів.
В школі взяли участь молоді люди з Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Чернігівської, Київської, Тернопільської, Львівської, Івано-франківської, Полтавської, Миколаївської, Вінницької, Кіровоградської областей.
Програма школи була дуже насиченою та різноманітною. Починали працювати о 10 ранку та закінчували об 21-22 вечора. Перший день школи було повністю присвячено знайомству та побудові команди. В другий день обговорювали міжкультурну різноманітність та ідентичність, стереотипи – як вони виникають та як себе поводити, щоб мінімінізувати їх прояви. Познайомились з кампанією Ради Європи “No hate speech movement”, вечорі закріпили все просмотром фільму “Нескорений”, що заснований на реальних подіях про шлях Нельсона Мандели до об’єднання країни. Третій день був присвячений формам та сферам молодіжної участі. Вечорі був “організаційний базар”, де учасники презентували діяльність своїх організацій та ініціативних груп, налагоджували партнерські зв’язки. Четвертий день плідно працювали над розробкою проектів, починаючи з проблеми на вирішення якої спрямовано проект. Загалом було розроблено 6 повноцінних проектів: з метою, цілями, описом заходів, календарним планом та висновками. П’ятий день школи було присвячено презентації проектів, що напрацювали учасники. На кожний проект тренерами було рекомендовано донорів, куди можна подати проектні пропозиції та отримати фінансування.
В результаті проведення школи молодіжних лідерів 40 молодих людей з Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Чернігівської, Київської, Тернопільської, Львівської, Івано-франківської, Полтавської, Миколаївської, Вінницької, Кіровоградської областей підвисили рівень обізнаності з питань міжкультурного навчання, можливостях участі молоді в процесах прийняття рішень, отримали навички розробки проектів, дізналися більше про культури різних регіонів Україні та налагодили партнерство між своїми організаціями. Протягом проекту було розроблено 6 повноцінних проектів: з метою, цілями, описом заходів, календарним планом та висновками. Ми віримо, що учасники подадуть їх та отримають фінансування та впровадження своїх ідей, чим трохи покращать життя в своїх громадах. Також було створено закриту групу в фейсбуці для спілкування учасників.
За результатами оціночних анкет, учасники дуже високо оцінили важливість проведення подібних заходів, їх ефективність для сучасної України. Серед відгуків учасників “Дуже дякую за можливість бути в цій школі. Це було неймовірно цікаво та продуктивно”

Школа молодіжних лідерів є частиною проекту «Схід-Захід разом», що реалізується Донецьким молодіжним дебатним центром за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, та Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”.

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку