Обмін досвідом щодо адаптації та інтеграції ВПО у місцеву громаду між різними областями - спільні виклики та можливості у географічно протилежних регіонах України.

Обмін досвідом щодо адаптації та інтеграції ВПО у місцеву громаду між різними областями - спільні виклики та можливості у географічно протилежних регіонах України.

,

Можливість поспілкуватись з великою кількістю громадських діячей зі всієї України є надзвичайною. Безперечно, спілкування з однодумцями, мотивує та надихає. Обмін досвідом між громадськими організаціями, які допомагають постраждалим від АТО, як раз і відбувся в Ужгороді 18-19-20 жовтня цього року. Приводом для такого масштабного заходу стала мандруюча виставка дитячих малюнків «Мій Край – Мій Дім». Учасники, представники від 16 різних міст України мали можливість познайомитись особисто, обмінятись досвідом, поділитись досягненнями, ознайомитись з кращими практиками роботи з проблемами ВПО та просто поспілкуватись у неформальній обстановці.


20171018_135808.jpg

Потягом триденного візиту до географічно протилежного регіону учасники обміну відвідали мандруючу виставку дитячих малюнків, присвячених темі війни на Донбасі, презентували власну діяльність в Донецькій області щодо адаптації та інтеграції ВПО та ефективної взаємодії з державними установами, а також ознайомились з досвідом громадських організацій з інших міст України: місто Вінниця ГО «Спільна справа», місто Дніпро ГО «Сила майбутнього», місто Запоріжжя ГО «Громадська ініціатива «Міст», ,місто Одеса ГО «Об’єднання ініціативних переселенців «Гарні люди», місто Київ ГО «Мій.дім.юа», місто Житомир ГО «Союз переселенців «Мир на долоні», місто Старобільськ, місто Рівне ГО «Альянс переселенців», місто Луцьк ГО «Переселенці Криму та Донбасу», місто Авдіївка ГО «Допомога», ГО "Закарпатська громада", ГО "Відродження України. Закарпаття", БФ «Карітас-Caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії, БФ «I Believe In U», БФ «Все можливо»,  БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», ГО «Справа Кольпінга в Україні». Серед результатів обміну можна відзначити: налагодження партнерських відносин серед організацій, що допомагають постраждалим від АТО у різних регіонах України, посилення ефективності взаємодії державного сектору та громадських організацій в сфері соціального обслуговування та супроводу, вдосконалення досвіду міжрегіонального та між секторального співробітництва, спільного ведення проектної діяльності.

“Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”

Автор Сергій Калінін, ГО «Громадський простір «Розвиток»

22656300_10211182181607422_21834384_n.png


22657484_1820196551605171_593434704_n.jpgАвтор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку