Обмін досвідом Закарпаття – Дніпропетровщина щодо інтеграції ВПО у місцеві громади

Обмін досвідом Закарпаття – Дніпропетровщина щодо інтеграції ВПО у місцеві громади

11 Січня 2018,
Протягом трьох днів – з 21 по 23 грудня 2017 року в Дніпропетровській області проходив проект «Обмін досвідом щодо адаптації та інтеграції ВПО у місцеву громаду між Закарпатською та Дніпропетровською областями - спільні виклики та можливості у географічно протилежних регіонах України», спрямований на вивчення досвіду та кращих практик діяльності громадських та державних організацій у сфері адаптації та інтеграції ВПО у приймаючі громади Закарпаття та Дніпропетровщини з подальшим використанням у своїх регіонах, підвищення навичок професійної компетенції учасників проекту, розвиток громадянського суспільства в Україні.

Робоча зустріч з Н. Жебрік (ГО Громадська палата України Дніпропетровської області.jpg


Учасниками проекту були громадські організації Дніпропетровської та Закарпатської областей, внутрішньо переміщені особи м. Кривий Ріг, працівники Криворізького міськвиконкому центрів.

Опис: Метою проекту було здійснити обмін досвідом щодо ефективної взаємодії державних органів з громадськими організаціями, які працюють з ВПО та поширити кращі моделі ефективних механізмів адаптації та інтеграції ВПО; обговорити досвід вирішення актуальних питань соціальної допомоги у Закарпатській та Дніпропетровській областях для використання у подальшій роботі та налагодити ефективні комунікації і взаємодію державного сектору та громадських організацій в сфері соціального обслуговування та супроводу ВПО.

Програма візиту була дуже насиченою. Було проведено всі заплановані заходи, а саме - круглий стіл за темою: «Актуальні питання адаптації та інтеграції ВПО в контексті взаємодії державного сектору з громадськими організаціями. Налагодження та розвиток ефективної системи переадресації» (м. Кривий Ріг), три відкриті робочі зустрічі за темами: «Проблемні питання та шляхи їх вирішення в наданні послуг ВПО НГО в Закарпатській та Дніпропетровській областях» в ГО «Громадська Палата України» Дніпропетровської області, «Особливості адаптації та інтеграції ВПО в Закарпатській та Дніпропетровській областях» в ГО «Творча майстерня «Поклик майбутнього» та «Актуальні питання адаптації та інтеграції ВПО в контексті співпраці державного сектору з громадськими організаціями» з Радником Міністерства соціальної політики України у Дніпропетровській області; взято участь у соціальній грі «Світ громад».

Робоча зустріч з головою Комітету у справах сім'ї та молоді.jpg

Робоча зустріч з головою Комітету у справах сім'ї та молоді


Крім того, було проведено дві відкриті робочі зустрічі з заступником Криворізького міського голови з соціальних питань К.А.Беліковим та начальником Комітету у справах сім’ї та молоді Криворізької міської ради С.В.Лавренко. В результаті цих зустрічей були визначені можливі шляхи співпраці між регіонами.
Як було сказано одним з учасників круглого столу – можливість спілкування між представниками різних регіонів надає можливість бачити, яким чином можна вирішити проблемні питання, використовуючи позитивний досвід один одного та спілкуючись між собою; можливість розвивати партнерські відносини, планувати та реалізовувати спільні проекти.
Проект було реалізовано в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку