Розвиток сільських господарств на Сході України

Розвиток сільських господарств на Сході України

7 Серпня 2017,
 28 - 30 липня 2017 ГО "Координаційний центр патріотичних сил «Новий Маріуполь» і Благодійним фондом «Пліч-о-пліч» був реалізован проект по обміну досвідом у сільському господарстві, щодо розвитку сільськогосподарських кооперативів та окремих фермерських господарств. Проект був реалізован в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії США. 
     Волонтери з "Ного Маріуполя" знайомилися с досвідом організації та розвитку економічної самоорганізації в малих населених пунктах, зокрема функціонування сільськогосподарських кооперативів та окремих фермерських господарств і фермерських об'єднань у Львівської області, місті Мостиська та Мостиському районі. Були відвідані села Старява, Чернява, Липники та Лугове що мають тваринне чи рослинне господарства де отримали корисну практичну інформацію про ці види діяльності. Побачили сучасні технології, яки полегшують працю і дають можливість отримати більший прибуток. У селищі Липники згідно програми візиту було проведено круглий стіл с представниками «Міжнародної асоціації фермерів» і досягнута домовленість про подальші консультації.
    Також відбулася робоча зустріч у Львівської аграрної дорадчої служби де волонтери мали можливість отримати теоретичну інформацію с приводу створення сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств і їх економічної доцільності. Була досягнена домовленість про подальшу співпрацю можливості в майбутньому консультуватися та працювати на партнерських засадах.
     Дуже приємно було зустрічати людей з відкритими серцями, готових допомагати і ділитися своїм досвідом. Бо на Сході України тільки починають виникати господарства, яки на Заході існують не один рік і вже показали доцільність їх створення.
   У  краєзнавчому музеї міста Мостиська у рамках проекту пройшла дискусія "Мостиська - Маріуполь у подіях 2013-2017років" як міст розуміння між Сходом і Заходом України. Згадували часи, коли Мостиський прикордонний загін "Скеля" у 2014-2015 роках стояв на захисті мешканців Маріуполя і волонтери "Нового Маріуполя" надавали допомогу і підтримували хлопців. С того часу почалася і продовжується співпраця між нашими регіонами. Зараз, коли потрібна допомога розвитку сільськогосподарських кооперативів та окремих фермерських господарств біля Маріуполя, хлопці з радістю відкликаються. Бо нас є спільна мета - зробити Україну розвинутої, квітучою країною. За ради цього будемо продовжувати співпрацю інадалі!
     Дякуємо Програмі національних обмінів, яка дає можливість прокладати містки єднання та утримувати їх між географічно протилежними регіонами України.

Автор: Дар'я
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку