Різдво дійсно єднає!

Різдво дійсно єднає!

23 Січня 2018,

Ознайомити мешканців та гостей Львова зі своїм мистецтвом вертепного театру та театру сучасного діалогу, отримати нових друзів та необхідні контакти для подальшого розвитку громади в своєму місті змогли учасники проекту "Різдво єднає" з 13.01.2018 по 19.01.2018 року завдяки Програмі національних обмінів.

Є в м. Бахмут  Донецької області аматорський вертепний театр «Простір ідей Майстерня», до якого входять  учні старших класів та студенти  місцевих ВНЗ та який четвертий рік поспіль дарує дух Різдва мешканцям  донецького регіону. Різдвяні вистави на відкритих майданчиках нашого міста-це новина. Коли в січні 2015 року наші діти давали вперше свою виставу- глядачів майже не було, перехожі намагалися швидше проскочити повз нас, навіть не повертаючи голови в нашу сторону. Але часи йдуть - Різдвяні вертеп-фести стали нормою для Донбасу і зараз нас вже запрошують для участі в фестивалях з різних міст, але нам дуже хотілося взяти участь в фестивалі «Велика Коляда у Львові». Десь з літа ми вже почали шукати фінансування для поїздки (адже наша група налічує 15 осіб - це тільки учасники самої вертепної вистави). Коли ми зовсім зневірилися, що зможемо потрапити на «Велику Коляду», нам так своєчасно надали допомогу в рамках Програми національних обмінів. Участь в Програмі подарувала нам можливість не  тільки виступити  на XIX Різдвяному фестивалі «Велика Коляда» в Домініканському соборі, а й зустрітися з колегами з «Львівської освітньої фундації», поділитися своїми планами та ідеями на майбутнє, отримати нові знайомства. Ще велика наша можливість в рамках Програми- це наша вистава театру сучасного діалогу «Потяг історії» в академічному театрі ім. Леся Курбаса. Вистава провокативна, визвала дуже жваве обговорення, і хоча сама вистава тривала не більш 20 хвилин- обговорення затягнулося майже на 1,5 години- нам було про що поговорити з львівськими глядачами.Останній день у Львові ми присвятили знайомству з Українським католицьким університетом, студенти якого стали майже ріднею та опікали нас весь час нашого перебування у Львові.

 Перебуваючи в Києві на початку та вкінці нашої подорожі, ми мали можливість виступити на Громадському радіо та поділитися своїми  передчуттями та враженнями від мандрівки. Все було неперевершено. В нашій команді всього 5  які були у Львові, а можливість багатьом разом, та й ще з таким творчим запалом і цікавою програмою перебування надалася тільки завдяки участі в Програмі національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). Різдво дійсно єднає! 


Автор: Сергей Николаенко Николаенко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку