Равлик-фест завітав до Червонограду

Равлик-фест завітав до Червонограду

15 Грудня 2017,

Чотири неймовірні дні провела команда всеукраїнського фестивалю анімації «Равлик-фест» в гостях у громадської організації неповносправної молоді «Ніка».

8-11 грудня 2017 року команда Всеукраїнського фестивалю анімації «Равлик-фест» відвідала громадської організації неповносправної молоді «Ніка» в рамках проекту «Равлик-фест у Червонограді» ми надали можливість підліткам та дітям з інвалідністю з міста Червоноград навчитись створювати анімаційні фільми та через анімацію самовиражатись. Цільовою аудиторією проекту була молодь з особливими потребами різної нозології: ДЦП, хвороба Дауна, затримка психічного розвитку та їх батьки, молодь м. Червоноград. Було проведено кілька майстерень зі створення анімації, мультфільми, що були виготовлені будуть представлені на фестивалі «Равлик-фест» у 2018 році. В рамках майстерень учасники навчались створювати мультфільми, а викладачі отримали досвід проведення майстерень зі створення анімації, для подальшого використання в роботі.

Почалось все зі знайомства та екскурсії по зручному та затишному офісу. Коли ми побачили на карті відстань, яку подолали, то дуже здивувались, адже для зустрічі нам довелось перетнути всю Україну по діагоналі. Нам розповіли, як функціонує «Ніка», скільки вихованців відвідує її кожного дня, які заняття тут проходять та про досягнення кожного/ної з присутніх.

Потім всі вихованці та вихователі занурились до світу анімації. Разом ми малювали, вирізали, розфарбовували різних героїв, створювали історії, в які вони можуть потрапити, та навіть вигадали дві казки. А потім кожен/на створив свого особистого персонажа, якого ми почали анімувати. Завданням кожного/ної було показати свої вподобання та запросити на фестиваль театрального мистецтва «Червоноград скликає друзів», який щороку збирає в Червонограді до 30 театральних колективів неповносправної молоді з усієї України. Створений мультфільм стане частиною інформаційної кампанії фестивалю у 2018 році.

Наступного дня ранок почався з незвичайної екскурсії до музею Городоцького. Місцеві жителі цінують історію свого міста та його мешканців та на честь земляка заснували музей писанки. І які ж тут були прекрасні роботи як створені самим Городоцьким, так і відтворені його учнями. Крім того в музеї можна побачити безліч книг присвячених писанці та декілька колекцій старожитостей подарованих музею.

Одразу з музею ми пішли до ХАБу «Космодром». Для резидентів хабу ми провели ретроспективу «90 років української анімації», надану Іваном Капітоновим. У глядачів була унікальна можливість побачити анімаційні фільми, що зберігаються у фільмофондах Національного центру Олександра Довженка та студії «Укранімафільм», а також зануритись в історію української анімації.

https://www.youtube.com/watch?v=a2XNQQ9dHwg

А надихнувшись, всі взялись до створення власного мультфільму. Ця робота також була присвячена фестивалю «Червоноград скликає друзів». Молоді люди самостійно розробили сценарій, виготовили необхідний реквізит та створили рекламний ролик про час та місце проведення фестивалю, і навіть спробували озвучити його. Ця робота також буде використовуватись під час інформаційної кампанії фестивалю.

https://www.youtube.com/watch?v=iDWiSpzZ_ds 

Зранку в неділю ми відвідали справжній замок – замок Потоцьких, що розташований у старому місті. Тут ми дізнались про історію міста його культурну спадщину та архітектуру. Виявляється старовинна назва міста – Кристинопіль, на честь дружини володаря замку. А ще у Кристинопіля був реальний шанс стати столицею Польщі.

Наступний наш візит був до центральної дитячої бібліотеки. Тут нас чекали відвідувачі бібліотеки з батьками, вихованці центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та вихованці Ніки. Спершу ми розповіли присутнім про сам фестиваль, історію його створення та досягнення на сьогодні. Разом ми подивились мультфільми, що були створені в рамках фестивалю анімації «Равлик-фест». Обговорили соціальні питання, які підіймались авторами фільмів. А після кожен/на присутня/ній міг спробувати свої сили в анімуванні. Діти та дорослі разом вигадували персонажів та оживляли їх на екрані. Дітям настільки сподобалось, що вони не розходились аж до закриття бібліотеки.

https://www.youtube.com/watch?v=tEaZKqouLNI 

Завершальний день візиту розпочався знов в офісі «Ніки», нас вітали вихованці та педагоги. Ми розповіли про свій візит до міста, про людей з якими спілкувались та найяскравіші враження. А потім показали роботи-мультфільми які були створені впродовж візиту. На знак вдячності нам подарували концерт з пісенними та театралізованими номерами. Також вручили кухлики, виготовлені місцевими майстрами та воскові свічі виготовлені вихованцями Ніки.

Дякуємо за можливість візиту проект «Містки громадської активності», що реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Громадська спілка "Вільна громада - Комфортне міст
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку