Проект" Земля та доступне житло для ВПО та учасників АТО"

Проект" Земля та доступне житло для ВПО та учасників АТО"

3 Лютого 2018,

Проект "Земля та доступне житло для внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО» був реалізований в місті Броди Львівської області з 25 січня по 28 січня 2018 року в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”.

Метою цього проекту було  обмін успішним досвідом  між переселенцями з Криму та Донбасу  з Київської області міста Бориспіль та Львівської області  міста Броди у громадській діяльності у вирішенні земельних та житлових питань, практичному застосуванню законів України, мобілізації та згуртуванню громади, спільної роботи з владою, інтеграції ВПО в місцеву громаду.

Так,  ініціативна група з 5-х якісних експертів з міста Бориспіль від фізичної особи-підприємства Томілець Олени Сергіївні ділились власним досвідом в цьому питанні. Приймаючою стороною в місті Броди виступила Громадська організація «Донбас. Інтеграція», за що ми щиро дякуватиме, особливо Голові ГО – Надії Манчандрі. Тому що, завдяки її активності, нам було організовано дуже теплий прийом, та багато супроводжувальних заходів, таких як – екскурсія по місту, галицька кухня, відвідування місцевої церкви та багато іншого.

По нашому проекту впродовж чотирьох днів відбулось декілька заходів, а саме:

  • Круглий стіл «Земля та доступне житло для ВПО та учасників АТО» ; 
  • Семінар "Процедура безкоштовного отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності";
  • Тренінг "Практичний шлях від "А "до "Я" по земельному та житловому питанню;

·         Семінар "Всі діючі державні та приватні програми по пільговому кредитуванню в рамках доступного житла для ВПО та учасників АТО";

·         Стратегічна сесія

В кожному із заходів   приймали  участь близько 30 людей,  серед яких не тільки внутрішньо переміщені особи з Криму та сходу України, але й представники влади та громадських організацій, місцеві жителі, представники ОБСЄ, представники ЗМІ, священнослужителі.
За словами представників влади, у місті Броди вдалось допомогти з вирішенням первинних питань ВПО у перші роки переселення. Близько 300 переселенців обрали себе саме це місто проживання. У більшості з них виникла проблема з житлом, яку влада поки що не вирішує,.
Допомогу у вирішенні проблем ВПО запропонували  представники з міста Бориспіль. Олена Томілець розповіла про проекти, які реалізовують громадські організації в Київській області та поділилася своїм досвідом вирішення житлового питання. Зокрема, приділили увагу проекту будівництва житла у селі Проців Бориспільського району. Юрист по роботі з ВПО Євгенія Гармаш надала консультації з приводу вирішення юридичних питань, а експерт з питань землеустрою, поділився досвідом оформлення земельних ділянок для 550 сімей ВПО.

В результаті обміну досвідом по цьому проекту більше 100 осіб стали більш освідчені в своєму земельному конституційному праві на безоплатне отримання земельної ділянки. За результатами навчання люди стали більш згуртованими, рішучими, грамотними в досягненні поставлених цілей. Наприкінці  цього проекту сформувалась декілька активних груп із ВПО та місцевих жителів, які продовжать працювати самостійно в будь-якій організаційно - правовій формі (ЖБК, ГО, ТОВ, ФОП) навіть після завершення проекту в сфері придбання земельних ділянок і доступного житла.

Також на проекті були представники з міста Очаків Миколаївської області.

Отже, наступним кроком ми хочемо запросити представників декількох громадських організацій з різних областей України до Бориспільщині, щоб вони на власні очі побачили, як працюють переселенці разом з владою, та результати – придбані земельні ділянки та побудовані будинки.

Ми дуже дякуємо проекту «Містки громадської активності», щиро сподіваємось на нашу подальшу співпрацю. Також сподіваємось, що цей проект буде продовжено, тому що  це  дуже важливо , коли люди з різних куточків України можуть ділитися досвідом, це найкоротший шлях для подолання проблем – переймати  вже готовий досвід та практику, щоб втілювати їх в своїх громадах.

 

 


Автор: Елена Томилец
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку