Проект «Подорожі заради майбутнього», реалізація проекту

Проект «Подорожі заради майбутнього», реалізація проекту

19 Серпня 2017,

В рамках проекту "Подорожі заради майбутнього" діти з міста Світловодська отримали можливість подорожувати до міста Рівного, міста Дубно та с. Тараканів з 9 по 14 серпня 2017 р.  

Проект реалізується в рамках "Програми національних обмінів", за фінансуванням Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)

Проект «Подорожі заради майбутнього» почав свою реалізацію. Проект мав на меті висвітлення позитивного досвіду у  різних сферах життя, адаптацію дітей в соціумі та культурний розвиток в середині сім’ї, підтримку свідомого батьківства, розвиток волонтерства. Все це ми досягали через подорож у протилежний географічний регіон, проведення там зустрічей з успішними людьми, які позитивно впливають на розвиток дітей та їх батьків. Це не просто зустрічі – це зустрічі з людьми, які за свій шлях досягли певних успіхів і високих досягнень. Під час зустрічей у дітей була можливість поділитися і своїм досвідом, додати свій внесок у розвиток громади міста Рівного, міста Дубно і с. Тараканова.

Невеличкий фото та відео звіт!

Вся наша знімальна група, разом з дітьми, їх батьками зустрілись із місцевими письменниками в парку імені Т. Шевченка! Всім гуртом ми обрали у парку затишне місце і тут все почалось. Наш Костянтин Курусь, йому 7 років, обрав для себе вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина», і прочитав його так, як бачив. Даяна Коваленко обрала вірш Наталії Бороденко, місцевої письменниці «У твого ангела крила сиві». Своїм баченням юна Даяна дуже вразила авторку вірша і кожного разу при зустрічі Наталії (а ми зустрічались ще кілька разів), юна леді читала вірш. Потім місцеві письменники, письменниці, поети та поетеси ділились своєї творчістю, своїми віршами, досвідом. Така чудова зустріч вийшла. Діти поділилися своїм досвідом, місцеві – своїм, ми всією командою налагодили зв’язки, зрозуміли, що ніякої напруги взагалі не має. Домовились з письменниками про співпрацю!

https://www.youtube.com/watch?v=wEFhGu-QPRI 

Фото Відкриті художні читання

Далі за графіком ми завітали до галереї європейського живопису «Євро-Арт»! Тут нас зустріли дуже гостинно, дітям вдалось поспілкуватися із арт-менеджером – Ольгою Юрим та керівником дитячої арт-студії – Анною Вітрук. Пані Ольга та пані Анна поділилися з дітьми історією відкриття галереї, розповіли про експозиції, відкрили завісу родзинок і планів. Даяні та Костику випала нагода познайомитись із місцевими дітьми-художниками, поспілкуватись про місто Рівне.Окремо хочеться розповісти про наступні два дні, які ми провели у місті Дубно. Нашій всій команді вдалось зустрітися з міським головою міста Дубно – Василем Антонюком! Це зустріч була одна з найцікавіших і надзвичайних. Такої гостинності ми ще в жодному місті, на той момент, не відчували. Пане Василь, поспілкувався з дітьми не тільки на камеру, але й поза камерою, розповів їм свою історію успіху, розповів про місто, про цікаві місця, надав поради, подарував подарунки. Діти залишились задоволеними. А ми всі зламали стереотип про погане ставлення між представниками одної нації заходу, центру та сходу.Наступна зустріч із волонтером Корпусу Миру США в Україні - Geoffrey Deron Glenn, відбулась у Дубенському замку, в залі змінних експозицій. Під час зустрічі ми ламали мовні кордони. Джефрі спілкувався під час інтерв’ю англійською, під час бесіди українською. Це було неперевершено! Наша дівчинка, Даяна Коваленко, починаюча журналістка, телеведуча перевірила свою англійську, під час зйомок, наприкінці інтерв’ю вона почала, навіть, задавати необговорені запитання, тому зустріч вийшла цікавою і невимушеною.


Наступна зустріч відбулась у місті Рівному, а саме, в галереї «Євро-Арт».  Тому, що ми зустрічались з художницею, письменницею, унікальною людиною, жінкою, матусею двох чарівних дівчат, яка має десятирічний досвід на посаді сільського голови села Тараканів – Наталією Бороденко. Місце обрали саме галерею, тому, що сьогодні, пані Наталія більше цікавиться мистецтвом, вона входить в ТОП-5 художників України. В галереї було тихо і затишно, дітям вдалось поспілкуватись з пані Наталією, Даяні стало так цікаво, що вона взяла, як говорять, бесіду у свої руки і спілкувалась так, нібито вони знайомі 100 років.

Наступний день ми провели у місті Дубно, в Дубенському замку. Директор замку Леонід Кічатий зустрів всю нашу команду гостинно, ми приємно поспілкувались. Він сам провів нам невеличку екскурсію замком, розповів про таємнички для відвідувачів, показав цікаві місця, зали, розповів про нічну екскурсію. Ми, навіть, завітали в кімнату тортур. 
Також випала нагода зустрітись із справжнім астрологом – Іриною Кравець. Діти дізналися, що ж таке астрологія, розповідали своє бачення, Ірина, навіть, наприкінці зустрічі склала дітям особистий гороскоп.

 Хочеться розповісти ще про одну, не менш, цікаву зустріч з місцевим фотографом – Алексом Харватом. Ми завітали до музею фотографії, побачили техніку різних років, діти отримали нагоду послухати історію успіху, практично, свого колеги, спробувати фотографувати різними фото камерами і просто порозглядати різні цікавинки. 

   

Останнім днем нашої подорожі на нас чекав приємний сюрприз, місцеві жителі села Тараканів зробили всій нашій команді великий подарунок, подорож до міста Збараж у Збаразький Замок. Ми були вражені.

Закінчили свою подорож у Тараканівському форті. Під час відвідування форту було якесь двояке враження: з однієї сторони - величезна споруда із своєю історією, таємницями, привидами, а с іншої сторони – недопустиме ставлення як туристів так і місцевих жителів до пам’ятки історії. Про це все ми покажемо у відео матеріалах.

 У якості величезного висновку ми виставлятимемо на протязі двох тижнів відео наших зустрічей, історій успіху, успішних проектів, подорожей.

Можна впевнено сказати, ми зламали стереотип про байдужість Заходу України до Сходу і Центру, про погане ставлення, про ворожнечу. Всюди нас зустрічали дуже гостинно, після подорожі залишились тільки приємні враження. Діти отримали величезний досвід, море позитивних емоцій, вони стали сміливіше, починають самі приймати рішення, діти почали вчитися стихійній організації зйомок під час екскурсій, концентруватися, виділяти головне, почали дізнаватися про культурну спадщину України не з книг та інтернету, а побачили все на свої власні очі.   

Ми дуже вдячні всім хто допомагав в реалізації проекту та долучився!
Автор: Євгенія Аболмасова Abolmasova
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку