Проект "Майнц"

Проект "Майнц"

28 Квітня 2017,

Проект був реалізований за підтримки ЛМГО “Центр культурного менеджменту” у співпраці Львівського обласного відділення Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та Запорізької нової драми 8 та 9 квітня.

Запоріжжя – місто контрастів, саме воно було ідеальне для першого прочитання у формі імпровізації вистави про 1947-ий рік у Німеччині, а саме у місці Майнц. Контарсти у сприйнятті, які відбуваються з персонажами, були над актуальні для глядача. Після вистави відбулося обговорення, де одна з глядачок піділилася, що саме у цьому місті вистава є доречною, необхідною, бо саме тут відчувають імпульси, які могли відчувати у цей час. Питання, як буде після війни було і буде актуальним саме у цих містах, де повітря наче вібрує. Важливим був також момент імпровізації у контексті гри разом із запорізьким актором, який до того ніколи не працював із театром «Склад 2’0» та не бачив вживу, лише одна репетиція із режисером та коротка читка із акторами у день вистави. Це дозволило не лише побачити, що народжують такі коопераційні проекти, але й відчути наскільки актори були щирими із своїми персонажами, а, отже, глядачами. Цей експремент також  став першим у своєму роді для цих інституцій, що дозволило розширити жанрове сприйняття.

Зацікавлення до театрів інших міст підтвердив аншлаг під час читки-імпровізації, а також жваве обговорення після завершення вистави. Важливим моментом стала посилена увага ЗМІ від телеканалів, як наприклад «Громадське.Запоріжжя», так і друкованих медіа. Всі жваво обговорювали ситуацію із театральним простором у Львові та збирали досвіди розвитку театральних процесів у Львові. Вдалося ними поділитися й наступного дня під час обговорення «Театр як метафора ХХІ століття». Для молодого театрального простору Запоріжжя була цікава співпраця із державними органами театру, натомість Склад 2’0 отримав інформацію про співпрацю із іншими інституціями. Що важливо, до обговорення долучилися і відвідувачі, які бачили виставу та просто зацікавлені особи.

У підсумку можемо говорити про якісний обмін досвідами, який дозволив не лише з мистецької сторони розвинути різнопланові досвіди досі невідомі інституціями, але із організаційної структури говорити про подальшу співпрацю. Адже, як бачимо за відвідуваністю подій, глядач зацікавлений новими театральними проектами створеними незалежними колективами.# 


Автор: Єва
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку