Порція натхнення: 5 успішних культурних обмінів

Порція натхнення: 5 успішних культурних обмінів

16 Лютого 2017,
Ідея програми вкладається в просте питання: «У чому ми спільні і що ми можемо зробити разом?» Завдяки фінансуванню ЄС вже було підтримано більше 100 різноманітних ідей, які зменшують культурні відстані між українцями. Пропонуємо вам ознайомитися із цікавими прикладами вже реалізованих проектів, щоб надихнутися до втілення цікавої і плідної співпраці між соціально активними громадянами.

tythujlfh.JPG
Культпрожектор. Форум обміну та перетворень, Вінниця – Енергодар
(ГО «Культпрожектор» і ГО «Укрпростір»)
Дводенний форум перетворень в індустріальному запорізькому місті Енергодар – впевнений старт для розвитку креативної складової містечка. Мета організаторів дуже амбітна – зробити рідний Енергодар найцікавішим місцем в Запорізькій області. Досвідом змін зовнішнього середовища ділилися люди, які мають практичний досвід перетворень у Вінниці та Запоріжжі. Учасники форуму навчалися, як перетворювати місто в культурний центр, як залучати громаду до формування позитивного зовнішнього вигляду міста, де брати ресурси для втілення ідей. За результатами форуму “Культпрожектор” отримав понад 10 ідей, які не вимагають великого фінансування, але допоможуть розвинути креативну міську спільноту, яка прагне змін.

Вертеп на Схід. Львів - Краматорськ
(студентське братство УКУ)
Різдвяний вертеп для військовослужбовців в Краматорську приїхав зі Львова завдяки львівським студентам. У “Вертепі на Схід” головними героями є солдат, який відправляється на війну, і дівчина-волонтер. Так традиційну святкову виставу студенти використовують як ще один спосіб розповісти про події, які відбуваються в Україні і одночасно нагадують людям про історію Різдва Христового. «Сьогодні важливо підтримувати військових, показувати, що пам’ятаємо про них”, – розповідає студент-організатор - (Який?). Як відбувалася різдвяна вистава в штабі АТО під Краматорськом, можете переглянути на цьому відео .

рызны.jpg
 
Фотовиставка «Рівні, але різні». Мелітополь - Ізмаїл - Луцьк
(Запорізький обласний благодійний фонд «Розвиток майбутнього», Всеукраїнська молодіжна ГО "Фундація регіональних ініціатив" осередок м. Ізмаїл)
Мета проекту – розбудова діалогу порозуміння та подолання стереотипів в трьох громадах України через створення виставки фотокартин, створених молоддю для молоді, та проведення панельних дискусій та тренінгів для обміну досвіду між молодіжними організаціями трьох міст. Організатори цього національного обміну переконані, що сучасне мистецтво може стати засобом єднання: «Потрібно шукати джерело, що нас об’єднає, те, що допоможе відродити країну та сприятиме її єдності, на противагу розколам, що провокує війна».


15896231_1057596571034723_2252493475465858219_o.jpg
 Муза для музею. Київ – Луганщина
( Всеукраїнська громадська організація "Не будь байдужим!")

“Муза для музею” – це серія інноваційних тренінгів для працівників музеїв маленьких міст та сіл Луганщини (Старобільська, Новопскова, Білокуракиного, Біловодська, Новоайдара, Марківки)
Навесні 2017 р. музеї Луганщини прийматимуть у себе учасників Всеукраїнського Форуму музейних працівників, що його ініціювало Міністерство молоді та спорту. Але підготовчі роботи до перетворення малосимпатичних музеїв на живі культурні центри треба проводити заздалегідь. Саме тому ініціатор проекту Оксана Левкова, яка є кандидатом наук із соціальних комунікацій, 10 років поспіль займається комунікацією культурної спадщини і має досвід відвідин музеїв Нідерландів, Німеччини, США, Франції, Індії та ін. країн, вирішила поділитися своїми знаннями і напрацюваннями з музейниками Луганщини.

плейбек.jpg
Перформанс «Я вдома». Кривий Ріг – Кам’янець-Подільський
(плейбек-театр "Ехо")

Криворізький психологічний плейбек-театр «ЕХО» на новорічні свята відвідав Кам’янець-Подільський для 3-денних виступів та відкритих репетицій перед громадою переселенців та волонтерів міста. Криворізький психологічний плейбек-театр «Ехо» кілька днів проводив перфоманси та відкриті репетиції в Кам’янці-Подільському. Як театр імпровізації, де показуються історії, розказані глядачами в процесі виступу, актори грали історії переселенців які живуть у Кам’янці. Актори театру «ЕХО» грали історії переселенців які живуть у Кам’янці. Головна мета проекту - сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеву громаду.

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку