Одеса — це Україна

Одеса — це Україна

13 Листопада 2017,

З давніх давен на землях Одещини селилися запорізькі козаки. Були тут і німецькі колонії. Німців виселели, натомість в одеських селах появились переселенці з Західної України.

І от завдячуючи Програмі національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) ми їдемо до МГО “Чорноморський округ.Козацтво Запорожське”.

Поїздка до Одеси виявилась надзвичайно різноплановою.. Мета поїздки була долучити Одеський регіон до Всеукраїнської нематеріальної культурної спадщини.

Це, передовсім, участь у ювілейному 15 семінарі-практикумі української символіки і семантики “Зрима пісня України”. Відбулася щира розмова з учасниками заходу з показом кращ0их зразків народної інструментальної музики а способів вивʼязування хусток, майстер-класівз українських танців. В семінарі прийняла участь член ГО “КЛУБ” з міста Миколаєва Тоня Квасниця(Козачка), яка виступила з доповіддю.

Надзвичайно успішним був виступ у Південно-Українському педагогічному університеті імені Ушинського, Тридцять пар студентів і викладачів хореографічного факультету танцювали три години і хотілди ще! Єдине питання було “Коли наступного разу?”

Для студентів і педагогів університету імені Мечнікова проведена лекція-концерт. Були присутні студенти українського, російського та болгарського відділень філологічного факультету. Кожен продемонстрований твір зустрічали бурхливими оплесками. Олегу прийшлось їх стримувати. На закінчення, за бажанням студентів, був проведений майстер-клас з побутових танців.

В козацькому селі Великий Дальник, Біляєвського району, Одеської області нас зустрічали вчителі, учні та їхні батьки місцевої гімназії. Відбувся спільний концерт школярів і гурту “Буття”, майстер-клас з українських побутових танців, вивʼязування хусток, поспівали всі разомвідомі українські пісні. В селі Маринівка, Біляєвського району на гостинній садибі “Козацька родина” відбулася творча зустріч Одеських фольклорних ансамблів “Заграва” і “Покрова”, хору села Августівка та гурту “Буття” на тему “Українські вечорниці”. Пройшов інтерактивний обмін досвідом у проведенні цих заходів.

В свою орбіту ми “втягнули” майстрів декоративно-прикладного мистецтва зо всеї України, педагогів, учнів та їхніх батьків Одеси та приміських сіл, викладачів та студентів одеських вузів, учасників творчих колективів та й просто жителів Одеси і області. Активну участь у візиті прийняв член ГО “КЛУБ” і гурту “Буття”, переселенець з Луганської області та учасник війни Лютий Василь.

Розвитком ідей, започаткованих візитом має стати реєстрація Одеської та Миколаєвської філій ГО “КЛУБ”, як продовження традиції парубоцьких та дівоцьких громад.

Такі обміни розвінчують міфи про приналежність Південних областей України до “русского міра” і сприяють кращому порозумінню між регіонами України.

Висловлюємо щиру подяку Центру культурного менеджменту та нашим донорам Європейському Союзу та Національному фонду підтримки демократії (США) за можливість здійснення цього візиту.


https://youtu.be/ZeMBPWHWsvA

https://youtu.be/-WCg7VLbkWs

https://youtu.be/pDnj1N4XIc8

https://youtu.be/EYsX8UTXtKU

https://youtu.be/3OK34aEq7P4

https://youtu.be/e6D9WOAaNCw

https://youtu.be/CSfda1y-B0kАвтор: ГО "Коло Лицарів Українського Буття"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку