Нульова толерантність суспільства до гендерно-обумовленого та домашнього насильства - запорука здорового розвитку країни"

Нульова толерантність суспільства до гендерно-обумовленого та домашнього насильства - запорука здорового розвитку країни"

24 Листопада 2017,

Долаючи проблему жорстокості та насильства в українському суспільстві, Україна ратифікувала низку міжнародних договорів, зокрема, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Міжнародну конвенцію про економічні, соціальні та культурні права, Конвенцію ООН про викорінення всіх форм дискримінації щодо жінок та Факультативний Протокол до неї, Конвенцію ООН проти тортур та інших форм жорстокого, нелюдського чи принижуючого поводження або покарання, Конвенцію ООН про права дитини.

Барвиста_n.jpg

Незважаючи на це, суспільство дуже толерантне до гендерно-обумовленого насильства. Нас вразив досвід, який отримали по останньому нашому проекту, де вдалося виявити проблему толерантного відношення до насилля серед представників влади. Щоправда, у сільської місцевості, це є гострішою проблемою, бо скільки би ми не доносили до суспільства про те, що мовчати не треба, треба змінювати своє життя. Факт того, що місцеві влади не бажають змін або бояться і мають толерантне ставлення до проблеми - до населення важко донести зворотне.

барвиста2_n.jpg

Тому у м. Житомир з 5 по 9 листопада 2017 року відбулась низка зустрічей та засідання круглого столу-діалогу "Нульова толерантність суспільства до гендерно-обумовленого та домашнього насильства - запорука здорового розвитку країни". Метою таких заходів є сприяння психосоціальній роботі з сім'ями, постраждалими від домашнього та гендерно-обумовленого насильства у м. Житомир та області, між представниками соціальних служб, міської ради, правоохоронних органів, а також керівників та представників громадських організацій та ЗМІ.

круглий стіл3_n.jpg

В ході заходу представники ГО "ЖІНКА МАЙБУТНЬОГО" поділилися досвідом своєї діяльності: результатами роботи з жінками, які потрапили у кризові ситуації або знаходяться у зоні ризику; соціальне дослідження серед жінок на тематику по гендерно-обумовленому насильству, реалізований за підтримки International Alert, Ukraine. Окрім того,  Олена Коновалова поділилася досвідом міжсекторальної співпраці Мобільної Бригади Бердянська  та державних структур Бердянська та Бердянського району. Ірина Боднар презентувала діяльність по роботі з дітьми на тематику “Безконфліктне спілкування серед підлітків”. Ще обговорювалися представниками соціальних служб, міськради, облради та місцевими ГО подальші шляхи зниження толерантності до насильства та методики  донесення інформації до громади .

милосердя_n.jpg

На одній із зустрічей у  "Житомирському центру обліку бездомних осіб", який належить ЖОІ ГО "Милосердя",  поспілкувались з керівником організації Владиславом Паламарчуком та директором центру Романом Кравецьким про важливість існування такого роду закладів у кожному місті. У цьому закладі перебувають безхатченки та жінки, які опинились у кризових ситуаціях. Такого рівня заклади сприяють зниженню соціальної напруги у місті, знижують рівень злочинності та дозволяють подолати наслідки складного економічного стану в країні.
Голова ЖОІ ГО "Милосердя" активно співпрацює з місцевими органами влади та така взаємодія приносить користь бенефіціарам та місту.

 Також відвідали ГО "Жіночий інформаційно-консультативний центр", а саме Соціальне підприємство "Барвиста", яке створено в рамках проекту «Запобігання торгівлі людьми в Україні шляхом посилення економічних можливостей представників груп ризику». Наразі, спілкувались з головою правління Ірина Бабенко та ії колежанками про досвід роботи по протидії насиллю, як уникнути профвигорання, ведення документації у кризових установах та інше. Також обговорювали плюси і ризики створення соціального підприємництва.

Проект реалізовувався в рамках Програми національних обмінів проекту «Містки громадської активності», за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США), де приймаючою стороною є ГО "ЖІНОЧА ПРАВОЗАХИСНА ЛІГА "БІЛЬШ НІЖ 50%" (м. Житомир) Світлана Пантюхіна. Результатами обмінної поїздки стали:

- налагодження співпраці з громадськими об'єднаннями Житомира;

- обмін досвідом щодо психосоціальної роботи з гендерно-обумовленого та домашнього насильства (ГОН);

- зменшення толерантності до ГОН у представників влади та налагодження співпраці між місцевими ГО й представниками місцевої влади, соцслужбами, поліцією на нашому прикладі;

- здобуття досвіду інших ГО у роботі з протидії ГОН;

- підписання меморандумів

Сьогодні вже плануємо, як будемо реалізовувати разом (Житомир-Бердянськ)  заплановані на круглому столі  дії щодо подалання ГОН та домашнього насильства.

 Було дуже приємно познайомитися та поспілкуватися з великою кількістю людей у Житомирі, які не байдужі до проблематики гендерно-обумовленого та домашнього насильства та намагаються змінити світ і допомагати жінкам, які потрапляють у кризові ситуації. Разом ми більшого досягнемо у протидії з ГОН!

  Автор - Наталія Копиця


Автор: Наталія Копиця
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку