НОВОГРОДІВКА ТА НОВОЯВОРІВСЬК: РАЗОМ ДО МЕТИ

НОВОГРОДІВКА ТА НОВОЯВОРІВСЬК: РАЗОМ ДО МЕТИ

5 Січня 2018,

20-23 листопада 2017 року в рамках проекту «Містки громадської активності», що реалізується за фінансування Європейського Союзу та Національного Фонду підтримки демократії (США) ініціативна група активних мешканців із м. Новогродівка (Донецька область) взяла участь в обмінній поїздці на Львівщину.

Основна мета поїздки – вивчення та ознайомлення з досвідом впровадження  проекту картування громади в м. Новояворівськ. Картування громади здійснюється в межах проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США) та співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Приймаючою стороною виступила громадська організація «Гостинець».
Перший день зустрічі був присвячений знайомству та презентаціям діяльності громадських організацій: від Новояворівська – це ГО «Гостинець» та від Новогродівки – ГО «Платформа ініціатив «МУВ».

Під час візиту до Новояворівської міської ради міський голова Василь Муравель тепло прийняв делегацію з Донеччини та розповів, чим сьогодні живе місто. Цікаво, що Новояворівськ демонструє високі показники народжуваності. Третина населення – це мешканці віком до 25 років. Делегація з Новогродівки взяла участь у мітингу, присвяченому Дню гідності та свободи.

Тема другого дня спілкування – обмін досвідом з картування. В ході живого діалогу було отримано корисну інформацію, яка допоможе більш якісно провести дослідження в Новогродівці. Одна із ініціатив ГО «Гостинець» - створення музею в Новояворівську. Але музей не в класичному розумінні слова. Тут він представляє собою майданчик, який об'єднує творчих людей - майстрів та майстринь, чиї вироби виставлені в експозиціях. Цікава експозиція була присвячена «Яворівській забавці». Гості із Новогродівки змогли ознайомитися з технологією виготовлення дерев’яних іграшок та розпису у яворівському стилі.

Візит на Львівщину дав можливість відвідати дуже цікаві інституції у Львові. Зокрема, Український Католицький Університет, Інститут Лідерства та Управління, Центр Митрополита Андрея Шептицького. Директорка ІЛУ пані Наталія Бордун розповіла багато цікавого про шлях, який було пройдено, аби в Україні з'явився цей сучасний навчальний заклад. Велике враження справив Центр Митрополита Андрея Шептицького. Це новітній інформаційно-ресурсний центр та бібліотека. До речі, перша бібліотека, збудована в Україні з нуля за останні 25 років.

Візит на Львівщину став яскравим свідченням, що Схід та Захід єдині в своєму бажанні змінювати суспільство та країну.

 


Автор: Anton Kukhliev
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку