Незабутні три дні у Вінниці...

Незабутні три дні у Вінниці...

7 Лютого 2018,

Міні-стажування в ГО "Ветан" м. Вінниця (31.01-02.02.2018)

З 31.01 по 02.02.2018 року проходило моє стажування в ГО "Ветан" в рамках програми міжрегіонального обміну "Схід-Захід".
31.01.2018 о 6.20 год. я вперше побачила м. Вінниця. На залізничному вокзалі мене зустріла Юлія з ГО "Ветан" та супроводила в центр міста, де знаходився офіс організації. 
З перших хвилин знайомства з Юлією, я зрозуміла, що це будуть незабутні три дні). Дорогою до офісу Юлія (по спеціальності історик) розповіла історію свого міста та найцікавіші події, які в ньому відбуваються і відбувались.
О 10 год. ранку до офісу приїхали інші учасники обміну: Амет (м. Львів-м. Дрогобич) та Олександра (м. Маріуполь), які, також, справили на мене приємне враження розповіддю про свою діяльність та життєвий шлях. В перший день обміну я познайомилась ще з іншими дуже приємними представниками організації "Ветан" - Таїсою, Анею та Ескандером, на жаль, я не запамятала імена ще двох представників кримсько-татарського народу, які були присутні протягом майже всього обміну і,теж, є частиною організації, але я, сподіваюсь, вони мене за це вибачать. По приїзду в офіс організації «Ветан» мене вразило, що незважаючи на маленьку його площу, в ньому було дуже комфортно та по-домашньому, не відчувалось якоїсь офіційності і неймовірно приємно було там знаходитися).
В перший день ми всі познайомились один з одним - представники організації «Ветан» розповіли життєвий шлях своєї організації, яка виникла у 2014 році і об’єднала в собі традиції українського та кримсько-татарського народу. В цей же день, завдяки «Ветану», я побачила допрем’єрний показ фільму «Міф» про оперного співака Василя Сліпака, який віддав своє життя за Україну в зоні АТО. Я дуже вдячна «Ветану» за цю чудову нагоду подивитися такий тяжкий, але неймовірно надихаючий фільм.

Другого дня в приміщенні бібліотеки імені Тімірязєва відбулась зустріч «Жива історія: мандруючий Коран», на якій учасник обміну Амет презентував свою сімейну столітню реліквію - Коран. В рамках цієї зустрічі Амет розповів свій нелегкий шлях кримського татарина від депортації з Узбекістану до анексії Криму в 2014 році та новим життям на заході України.

Цього ж дня у всіх учасників обміну відбувся мозковий штурм, на якому ми попередньо розглянули майбутні спільні проекти. Я, сподіваюсь, що всі напрацьовані ідеї щодо спільних проектів ми втілимо у життя!
Третій день промайнув дуже швидко і запам’ятався цікавою екскурсією до краєзнавчого музею у м. Вінниця та прогулянкою містом.

Підводячи підсумки хочу поділитися своїми враженнями від обміну, які залишаться в моєму серці на все життя. Я не очікувала, що у Вінниці я зустріну таких шалених та надзвичайних фанатів своєї справи, як Юлія, Таїса і Аня. Офіс «Ветану» та ці люди стали рідними для мене і подарували незабутні три дні в моєму житті, за це я їм дуже вдячна! Я не хочу перебільшувати, але я глибоко впевнена, що якщо всі організації в нашій країні будуть стільки робити для свого міста та суспільства і боротися за справедливість так, як це роблять «ветанівці», то хвилюватися за майбутнє країни не буде потреби.
Всім бажаю ефективно та з натхненням робити свою справу і ніколи не зупинятись, бо тільки від таких небайдужих, як ми, залежить майбутнє!


Автор: Larisa Jigulina
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку