Моє майбутнє в моїх руках!

Моє майбутнє в моїх руках!

2 Лютого 2018,

Світловодськ – Хмельницький: є контакт!

З 1 по 6 листопада група юнаків та дівчат з міста Світловодськ відвідала молодіжні осередки міста Хмельницький.

Ідея організувати подорож виникла спонтанно. Від програми радників з питань ВПО ми отримали три примірники гри «Переселенська блуканина». Один з них подарували Центральній міській бібліотеці, один залишили собі, а один потрібно було передати Хмельницькому клубу толерантності. Поки обговорювали гру, методичні поради щодо розбудови громади, активізації молоді, прийшло розуміння, що необхідно збирати місцеву молодь і їхати знайомитися з досвідом позитивних змін. Пані Анастасія (Анастасія Чеглакова – керівник Хмельницького клубу толерантності, ВПО з Луганської області, прим. редактора) прониклась викликами, які стоять перед нашої громадою і запропонувала декілька можливих сценаріїв подорожі. Під час обговорення ми іще не знали, що нас очікує… І всі наші очікування були занадто малими і невиразними у порівнянні з тим, що відбулось насправді!

Отже, узгодивши план заходів написали заявку на сайті Програми національних обмінів і очікували на результат. За тиждень нам повідомили, що навчальний візит-подорож «Моє майбутнє в моїх руках!» підтримано, на рахунок ГО «Майбутнє без меж» надійшов транш у розмірі 70% від вартості проекту і ми почали стрімко готуватися в подорож! Через двотижневі канікули ми трохи змінили дати подорожі, щоб діти не пропускали заняття, та розпочали підготовку. Перед нами стояло завдання підготувати ролік до 80-річчя Хмельницького палацу творчості. Ось, що з цього вийшло:

Команда спецагентів зі Світловодська настільки емоційно перенесла дорогу, що ранкову екскурсію до Хмельницького краєзнавчого музею змогли оцінити не всі. Майже ніхто з дітей не звернув уваги на залученість у спільну справу кожного працівника музею. Адже відвідування музею, окрім концентрованої інформації про Хмельниччину, мало продемонструвати дітям важливість командної злагодженої роботи і вплив на загальний результат. Така ж доля спіткала і заняття з оригамі на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки. Підхід в роботі, відданість справі, професійність фахівців бібліотеки викликають щире захоплення. А от відвідування Школи лідерів при Хмельницькому палаці творчості справило приголомшливе враження на всю групу! Ввечері всі говорили: «Чому ми таке не робимо? Що нам заважає? Чим ми гірші? Що ми можемо зробити, щоб зробити молодіжний осередок в нашому місті?» І наступного ранку знову завітали к ним на гостини,продовжили спілкування, обмін досвідом. З керівником гуртка «Прес-клуб «Юний журналіст» Ольгою Володимирівною Вальковою домовилися про методичну підтримку в організації молодіжного осередку, за що їй дуже вдячні. У другій половині для завітали до Агенції сталого розвитку ASTAR. Голова Клубу молодіжного розвитку Степан Кушнір провів для нашої молоді двохгодинний (неочікувано, адже попередньо домовлялися лише про оглядове півгодинне знайомство!) справжній тренінг, який викликав у наших юнаків та дівчат найбільший сплеск емоцій і став стимулом до активізації власних зусиль. Команда Клубу молодіжного розвитку надала декілька примірників посібника з енергоефективності, за якими ми зможемо організовувати заходи в Світловодську.

В суботу наша команда відвідала Музей-студію фотомистецтва, єдиний в Україні. Директор музею, Віталій Савін не тільки провів екскурсію для нашої молоді, дозволив детально роздивитися експонати, спробувати себе в ролі фотографа та деталізовано розповів про історію фотографії, але й розповів історичні деталі про будівлю музею, історію частини міста, пов’язану з важкими сторінками української державності. Разом з командою швидкого реагування Представництва Червоного Хреста в Хмельницькій області (волонтером якої він є!) провів навчання з основ першої медичної допомоги. Ольга Пантеліївна Веселовьска (керівник представництва)

Останній наш день у Хмельницькому пройшов не зовсім так, як планувалося, проте й він був надзвичайним! Ми говорили про дружбу, про важливість прийняття один одного такими, як ми є, про толерантність, про важливість встановлення культурних зв’язків між різними регіонами України, про вміння слухати і важливість бути почутими. Іще презентували Програму національних обмінів. Адже саме завдяки цій програмі та фінансовій підтримці Європейського Союзу та Національного фонду сприяння розвитку демократії (США) наша подорож стала можливою. Метою нашого проекту було лише показати сучасній молоді, що не потрібно чекати змін, що ми самі їх робимо, самі впливаємо на своє середовище. Проте результати значно перебільшили наші очікування. Після повернення додому була створена громадська організація «Крила душі», голова Станіслав Бондаренко, один з координаторів подорожі. Молодь сформувала концепцію молодіжного клубу «Quant-room», і вже навіть підтримана ця ініціатива міським меценатом.

Окремо хочу подякувати пані Анастасії Чеглаковій, керівниці Хмельницького клубу толерантності. Її ставлення до будь-якої справи, за яку береться, відданість справі, щирість, з якою допомагає людям – ті якості, які ми теж хочемо в собі розвинути. Окрема подяка за методичні посібники і бутерброди в дорогу J.

Мріємо про наступні подорожі, чекаємо гостей в нашій громаді!

Анна Курусь та молодіжний осередок Quant-room, м. Світловодськ


більше фото в альбомі https://drive.google.com/file/d/1lCjaEIwGXujM9hfnjrEwM1vBSoafnqsX/view?usp=sharing


Автор: Анна Курусь
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку