Міні-стажування в громадській організації «Об’єднання переселенців України у м. Кам’янець-Подільський».

Міні-стажування в громадській організації «Об’єднання переселенців України у м. Кам’янець-Подільський».

13 Лютого 2018,
                Звіт про міні-стажування

 Вперше про програму національних обмінів я почула трохи більше року тому назад. І мені дуже сподобалась ідея програми національних обмінів, та зміст, закладений в цю програму - покращення зв’язків і співпраці між цільовими групами, що сприяє побудові суспільного діалогу та кращому взаєморозумінню, а також підвищує залученість місцевих спільнот до соціально-економічних змін.

 Я зареєструвалась на сайті, та запропонувала потенційним приймаючим організаціям, якими знаннями, навичками та досвідом я зможу поділитись.

 26 грудня мені зателефонувала Людмила Чаплигіна та повідомила, що мене відібрано для участі у міні-стажуванні в м. Кам'янець-Подільській, приймаюча організація - «Об’єднання переселенців України у м. Кам’янець-Подільський». Звичайно, я дуже зраділа такій звістці, тому що на конкурс участі у міні-стажуваннях було подано більше 900 заявок. Також я зраділа, що поїду саме в Кам'янець-Подільській - невеличке й затишне історичне містечко, яке входить до трійці найбагатших на історичні та архітектурні пам'ятки міст, до якої також входять Львів та Київ. Мені хотілося завітати для обміну досвідом саме в невелике містечко, тому що є така стереотипна думка, що в великих містах людям завжди легше влаштувати життя, легше знайти роботу та пристойний заробіток.

 Отже, з  07 по 09 лютого 2018 року громадська організація «Об’єднання переселенців України у м. Кам’янець-Подільський» приймала мене, Богдану Короваєву, голову громадської організації "Горизонт-17" та менеджерку проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ», Євгенію Солонську-Ситник - учасників другого міні-стажування за Програмою національних обмінів у рамках проекту “Містки громадської активності” (www.bridges.org.ua), що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США).

 З самого початку спілкування пані Людмила Чаплигіна виявляла турботу та піклування про учасників міні-стажування: докладно розповідала, яким потягом краще дістатись з Києва до Кам'янця-Подільського, як дістатись до готелю, коли буде вільний час для ознайомлення з історичними пам'ятками міста, професійно склала програму міні-стажування, запросивши для презентацій цікавих людей, що досягли успіху, навіть будучі вимушено-переселеними з рідних місць.

 Цікавою була презентація моєї напарниці по міні-стажуванню - Євгенії Солонської-Ситник - менеджерки проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ».

 З задоволенням слухали ми Єліну Мельніченко (Ковтун) Elina Melnichenko, представницю від Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка розповіла про роботу групі взаємопідтримки для ВПО, що активно працює з переселенцями з 2014 р.
Емоційною та жвавою була розповідь керівника Об'єднання підліткових клубів за місцем проживання Єпанішніковой Анжели про роботу з підлітками міста. Про свою роботу з переселенцями міста від "Центру допомоги переселенцям" розповіла Інга Потапова -  постійний та активний учасник усіх заходів програми міні-стажування.

Історичні костюми Ірини Шухтуєвої, мами чотирьох дітей, яка кардинально змінила вид діяльності після переїзду з Криму, взагалі нікого не можуть залишити байдужими. Учасники міні-стажування з задоволенням піддались костюмотерапії, зробили файні фото на пам'ять та власне змогли відчути, як змінюється настрій та поведінка в залежності від того, що на тобі вдягнуто. Це був цікавий і експеримент, і досвід.

 Значущим моментом у програмі міні-стажування було оволодіння навичкою написання проектних заявок для участі у конкурсі по програмі національних обмінів, та подання звітності.

 Резююмуючи підсумки міні-стажування, я впевнено можу сказати - всі очікування справдились. Я практично переконалась, що програма національних обмінів та міні-стажувань - корисна, актуальна та потрібна. Маю надію, що ця програма буде мати продовження.

 А спілкування з людьми, котрі змогли досягти успіху в складний час свого життя - надихає спрагою до життя просто неймовірно!

Богдана Короваєва,

голова організації "Горизонт-17"


Автор: Bogdana Korovaeva
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку