Міні-стажування у Каменець-Подольській

Міні-стажування у Каменець-Подольській

6 Лютого 2018,

Це було незабутньо! Я чекав зустрічі з цим містом півсторіччя. І ось, Програма національних обмінів дала мені цей шанс - побачитися з містом моєї дитячої мрії - Кам'янець-Подільськом. Побродити по його вуличках, побувати в його фортеці, помилуватися каньйоном його річки Смотрич ... І, звичайно, зустрітися з однодумцями.

Але все по порядку. Два дня подорожі через всю Україну - і я на місці. Гостинний готель, дбайливо підібраний приймаючою стороною, зустрів затишком і турботою, що важливо о 4 годині ранку. Відразу зазначу, що я давно не зустрічав такої чіткої підготовки до прийому гостей. Організатори візиту від приймаючої сторони потурбувалися навіть про телефонах трьох служб таксі. Після відпочинку і сніданку - невелика прогулянка по центру міста і - за роботу.

Перший її день був присвячений питанням розвитку туризму. Природно, з точки зору можливостей участі в ньому громадських організацій. Тому, крім нас, громадських діячів, на зустрічі були присутні директор Департаменту гуманітарної політики Альона Кузема, Ала Ковальчук - представниця та керівник відділу - картинна галерея  Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Спочатку гості з Маріуполя та Чернівців презентували свої напрацювання, а потім зав'язалася дискусія про те, як ефективніше побудувати взаємодію. Тут дуже «в тему» ​​припала розробка наших експертів про функції, видах діяльності та взаємодії трьох основних груп процесу: ВЛАДА - ГРОМАДА - БІЗНЕС.

Неймовірно цікавим виявився розповідь Ірини Шухтуевой про її проекті «Пошиття і прокат історичних костюмів», що завершився приголомшливою фотосесією.

Другий день був присвячений екологічній роботі наших організацій. Про свою роботу в цьому напрямку розповів громадській діяч, викладач Подільського державного аграрно-технічного університету  Володимир Кроль. Потім своїм досвідом екологічної роботи по збереженню річки Сіверський Донець поділилася Юлія Киркач, представниця ГО "Сіверський Донець - відродження". Про досвід роботи з молоддю з екологічної тематики розповіла представниця ГО "Еко-культура" Ольга Бауєр (Скобєєва) з м. Чернівці. Обговоривши нагальні проблеми, домовилися організувати спільну роботу в Маріуполі.

Третій день присвятили знайомству з технологією роботи однієї з найефективніших форм соціальної роботи -  «Форум-театр». В її тонкощі нас присвячувала Ольга Бауєр (Скобєєва), керівник громадської організації . "Еко-культура" (м. Чернівці)  Крім теорії, вдалося попрактикуватися в театральному дійстві з теми "Екологія та взаємодії людей"  Ефект просто приголомшливий! Давно я не зустрічав такого ентузіазму учасників.

Крім того багато корисних порад про написання проектів,  про структуру і склад фінансових звітів ми одержали від Чаплигіной Л.В.- Голови Правління ГО «ОБ'ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ УКРАЇНИ В М. КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ»

 Три дні візиту пролетіли як один. Нова інформація, нові знайомства, нові ідеї і нові плани спільної діяльності - відмінний результат.

Величезне спасибі приймаючій стороні - ГО «ОБ'ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ УКРАЇНИ В М. КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ» та донорам проекту Програми національніх обмінів, за фінансування Європейського Союзу та національного фонду ПІДТРИМКИ демократії (США) ".


Автор: Петр Тесновский
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку