ХУДОЖНЬО-ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТ “FUTURE PERFECT | ДОКОНАНЕ МАЙБУТНЄ”

ХУДОЖНЬО-ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТ “FUTURE PERFECT | ДОКОНАНЕ МАЙБУТНЄ”

8 Листопада 2017,
З 9 по 15 жовтня у Львові проходив Художньо-дослідницький Проект "Future Perfect | Доконане Майбутнє".

В проекті візяли участь митці як зі Львова так і з Києва, Харкова, Донецької та Луганської областей.

Проект реалізувався за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та національним фондом підтримки демократії.Проект присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львову. Проект складається з двох блоків.

В першу чергу увага зосереджувалася на декількох об’єктах індустріальної історії Львову: залишках заводів, фабрик, (депо). На(біля) території кожного об’єкту були розташовані портативні радіо-передатчики, які транслювали у FM-діапазоні звукові твори створені митцями. Прослухати їх можна було за допомогою звичайних радіо-приймачів знаходячись лише поруч з місцем розташування передатчика. Таким чином було створене своєрідне семантичне мереживо - звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.

Другу частину проекту складатила робота з реконтекстуалізації простору URBAN бібліотеки. Публічна бібліотека стала не тільки інформаційним центром усього проекту (де можна було отримати різну додаткову інформацію щодо проекту), але була переосмислена й вона сама - як феномен прогресу, своєрідний репозиторій знання та місце його виробництва, яке опосередковано пов’язане з підтримкою поведінкових патернів  індустріального суспільства.

Окрім власне експозиційної частини було проведено серія публічних подій за участі митців з Донбасу та Східної України. В ході публічних дискусій, презентацій та воркшопів було продемонстровано їхні творчі здобутки для широкого загалу львівської публіки.

“Future Perfect | Доконане Майбутнє” був реалізований "Мистецьким об'єднанням "НУРТ" у партнерстві з ГО “ДзигаМедіаЛаб” (Київ) та “URBAN бібліотека” візуально-звукова чатстина якого тривала протягом 9-26 жовтня. Проект було представлено у міських публічних просторах Львова (8 локацій індустріальної спадщини), а також у Першій Львівській Медіатеці, Актовому залі Fredra 61 та, власне, «URBAN бібліотеці».

Метою проекту було привернення уваги до проблеми індустріальної спадщини Львову та за допомоги новітніх технологій сприяти творчому включенню місцевої громади у процеси пов’язані з переосмисленням власного міста.

Також однією з цілей проекту було сприяння подоланню культурної ізоляції регіонів України, встановлення горизонтальних зв’язків між ними у культурний сфері, сприяння соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та митців зі східних регіонів країни (Луганськ, Харків).

Для підготовки проекту митців з інших регіонів України було запрошено на коротку резиденцію що тривала протягом 9-14 жовтня у Львові, де вони мали змогу підготувати власні радіо-твори та попрацювати з локальним контекстом, поспілкуватися з спеціалістами та місцевими митцями. Також, в цей період у Першій Львівській Медіатеці була проведена серія воркшопів та artist talks за участі східноукраїнських митців (Олексій Подать, Олександр Єльцин, Микита Філоненко).  

Презентацію проекту було реалізовано за допомогою різних форматів.

14 жовтня відбулася публічна презентація проекту в “URBAN бібліотека”, який відвідали числені відвідувачі: представники локального мистецького середовища, бібліотекарі, культурні активісти, журналісти, представники IT-сектору. Під час презентації кожен з учасників проекту мав змогу презентувати свої власні художні роботи та налагодити зв’язки з представниками локальних культурних інституцій та ініціатив.

Також, 14 жовтня відбувся концерт експериментальної музики “Доконане Майбутнє | Наживо” за участі митців зі Східної України (Олексій Подать та Антон Лапов), де усі бажаючи змогли побачити напрацювання у сфері нових медіа у неформальній обстановці клубу Актовий зал Fredra.61.      

Іншим форматом презентації проекту та роботи з місцевою громадою Львову була “Радіо Прогулянку”, кураторська екскурсія по локаціям проекту з прослухованням радіо-творів у міському середовищі, яка відбулася 21 жовтня. Під час екскурсії була створена достатньо незвична комунікативна ситуація де в процесі безпосереднього просторового досвіду відвідувачі екскурсії змогли зацікавитися не тільки креативними застосунками нових медіа, а також історією конкретних об’єктів індустріальної спадщини Львова.   

Для реалізації освітньої функції проекту були організовані дві екскурсії (25 та 27 жовтня), які розробили та провели волонтери/медіатори проекту – студенти львівських ВИШів.

28 жовтня відбувся фінісаж проекту в “URBAN бібліотеці”, під час якого був влаштований тематичний кінопоказ, після якого відбулося обговорення результатів проекту.
Також протягом проекту митці зі Східної України взяли участь у підготовці трьох радіо-передач підготованих у співпраці з “Львівським Радіо”.  

Основний результатом проекту є відпрацьована процедура реалізації мистецько-дослідницького проекту за допомоги нових технологій. Враховуючи успішність проекту та недорогу собивартість обладнання подібний проект можно реалізувати повторно із залучення інших міських локацій у Львові, або в інших містах.

Також, протягом тривання проекту виникли нові творчі контакти між представниками творчих об’днань з різних регіонів України. Цілком можливим є продовження серії концертів експериментальної музики в східних регіонах України з залучення музикантів з Львову.

В цілому в перспективі вважаємо, що досвід роботи з новими технологіями у рамках державних інституцій культури, таких как URBAN бібліотека та Перша Львівська Медіатека, має великий потенціал з залучення ширших мас населення до процесу медіа-освіти через ознайомлення з творами медіа-художників, зокрема з інших регіонів України.

Співпраця між різними регіонами відбувалася в процесі реалізації лекторія в Першій Медіатеці, концерту експериментальної музики, відкриття проекту та радіо-екскурсії. Основним методом комунікації були дорадчі консультації між учасниками процесу та представниками місцевих культурних інституцій та ініціатив.
Для продовженя співпраці найбільш вдалим рішенням була би організація відповідного мистецько-дослідницького проекту у містах Східної України (Харків, Сєвєродонецьк), до якого можно було би залучити громадські та художні об’єднання Західної Україні.

https://www.youtube.com/watch?v=5evDMJzhjHc&feature=youtu.beАвтор: Mykhaylo Barabash
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку