ГО "Стосується кожного". На шляху до успіху.

ГО "Стосується кожного". На шляху до успіху.

23 Листопада 2017,

В період з 13 по 18 листопада делегація Новопсковщини завдяки Місткам громадської активності в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) мала нагоду відвідати Івано-Франківськ.

Метою проекту був обмін досвідом серед громадськості Івано-Франківщини та Новопсковщини, зокрема ГО «Стосується кожного», КЗ «Новопсковська ЦБС» з однієї сторони та Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму», Обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка, ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» - з іншої.

Зустріч відбулася не тільки в Івано-Франківську, а й за межами, за що щира вдячність приймаючій стороні. Всі дні перебування нашої делегації були насиченими та наповненими новими знайомствами та враженнями.

Першим кроком до успішної співпраці та реалізації нових проектів стало підписання Угоди про співпрацю між ГО «Стосується кожного» та Всеукраїнським об’єднанням «Українці Донбасу і Криму» (голова Лариса Пантелюк). Пані Лариса разом з членами Всеукраїнського об’єднання «Українці Донбасу і Криму» поділилися досвідом роботи в громадській роботі, показали свої надбання та похвалилися досягненнями, вони дуже сильні духом, адже всі вони приїхали у Франківськ з окупованої території та не покладаючи рук трудяться як бджілки задля добробуту та адаптації людей, які потребують допомоги. Пані Лариса зі своєю командою показала нам місто, провівши чисельні екскурсії, розповідаючи про таке красиве та загадкове місто. Ще ми мали змогу відвідати Івано-Франківську обласну філармонію, поспілкувалися та сфотографувалися зі справжнісіньким артистами та відвідали кінотеатр Люм’єр, отримавши купу емоцій від фільму, а потім обговорення за чашкою запашної кави. 

Також відбулася незапланована зустріч з головою ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» паном Дмитром Стефлюком з Верховини. Ця громадська організація має свої філії майже на всій території України, більше того, навіть за кордоном. Пан Дмитро поділився напрацюваннями громадської організації, розказав про основні напрямки роботи та шляхи співпраці з органами влади, адже ця організація за своїми плечима має майже 30 річний досвід роботи, тому нам є чому вчитися та докладати максимум зусиль аби досягати нових вершин. Далі наша делегація відвідала Івано-Франківську обласну державну адміністрацію, де відбулася зустріч з Федорак Володимиром Васильовичем - начальником управління культури, національностей та релігій, магістром державного управління. Пан Володимир розповів про стан та розвиток культури, історію Франківщини та окреслив шляхи співпраці Івано-Франківщини та Новопсковщини. Потім ми відвідали Івано-Франківську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.І.Франка, яку очолює  Бабій Людмила Василівна. Пані Людмила разом зі своїми колегами провели екскурсію ОУНБ ім.І.Франка, показали роботу та напрацювання всіх відділів обласної бібліотеки. Завдяки Людмилі Василівні ми мали змогу відвідати Центральну бібліотеку ім.Т.Шевченка міста Калуш - дуже комфортна, гарна і сучасна бібліотека з оновленим сучасним обладнанням, інтер'єр оформлено з використанням сучасного європейського дизайну, бібліотека поповнилася якісним мультимедійним обладнанням, комп’ютерною технікою, електронними книгами та новою літературою, а найголовніше – в бібліотеці привітна атмосфера та прекрасний злагоджений колектив. Тепер, по можливості, ми налагодимо співпрацю з бібліотеками міста Калуш.

Наступним місцем стало село Раківчик, де нас зустріла красива українка з короваєм. Лунали вітальні слова від сільського голови Заграновського Василя Васильовича, начальника відділу культури Коломийської районної державної адміністрації Федор Людмили Петрівни, зав.бібліотекою с.Раківчик Мирослави Андрусяк та директора ЦБС м.Коломия Наталії Василівни Тарновецької.  Наступною зупинкою стала центральна районна бібліотека м. Коломия. Нас ознайомили з робою бібліотеки, за круглим столом ми обговорили плани на майбутнє та можливість підписання Угоди про співпрацю закладів культури Коломийщини та Новопсковщини. А несподіванкою для нас стала зустріч в бібліотеці Івано-Франківського обласного телеканалу ТАЇ, які в нас взяли інтерв'ю (https://trkrai.com/?m0prm=2&entry=100&showItem=29005). Ще ми мали змогу відвідати Міську бібліотеку №1 для дітей м.Коломия, поспілкуватися з колегами, розповісти про свою роботу та подивитися як працюють бібліотеки західного регіону.

Гостинно перед нами відкрилися двері Музею писанкового розпису. Екскурсію єдиним у світі музеєм писанкового розпису провела Оксана Ясінська. Вона розповіла, що експозиція музею налічує понад 12 тисяч писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу та у колекції писанкового розпису зберігаються традиції ще дохристиянських часів.

Тепер ми маємо багато друзів і намагатимемося тісно співпрацювати задля добробуту наших громад.

 

  


Автор: ГО "Стосується кожного"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку