Дружній візит  за проектом  "Жінки Сходу - ресурс УКРАЇНІ"

Дружній візит за проектом "Жінки Сходу - ресурс УКРАЇНІ"

16 Листопада 2017,
Метою проекту було знайомство та налагодження контактів між 3-ма організаціями зі сходу  :ГО ОВПО " Шлях до майбутнього" м.Новомосковськ, ГО "Громадська Палата України", ГО " Центр підтримки молодих жінок" м.Дніпро та ГО «ОБ’ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ УКРАЇНИ В М. КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ» та Агенція Сталого Розвитку АСТАР м. Хмельницький, з перспективою подальшої співпраці, де учасники візиту змогли поспілкуватися та домовитися про сумісні подальші  проекти та співпрацю з культурного обміну між Сходом та Заходом, а саме: 
- взаємні подорожі одне до одного, знайомство з місцевими історичними пам’ятками, культурними традиціями  Поділля; - налагодження безпосередніх контактів між жінками, молоддю як переселенців так і місцевих жителів Кам’янець-Подільська та Хмельницького; - знайомство з досвідом роботи ГО у Дніпровському регіоні та ГО Поділля.


Опис візиту 11-13 листопада 2017р

  В рамках візиту були проведені наступні заходи :

-  презентація та обговорення  виставки " Кожен має право знати свої права", перегляд д/ф " Боротьба Джамали", в якому зафіксоване життя співачки та її сім'ї в Україні та Криму, яке розповідає трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов'язані з окупацією, це було так близько усім учасникам, дивлячись на історію Джамали кожен ВПО згадав свою історію.

На панельній дискусії “Спільне і різне у житті ВПО маленького містечка та великого промислового міста”  ми разом обговорили наші сподівання, та прагнення в житті, можливості та труднощі в громадській роботі та поділились досвідом у взаємодії з іншими ГО та владою,

-   делегація з Дніпра поділилась досвідом підтримки жіночого підприємництва  по темі "Ідеї бізнесу для молодих мам" , а також досвідом відкриття Коворкінгу для батьків з діточками.

Наразі в Кам”янці-Подільскому  ГО «ОБ’ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ УКРАЇНИ В М. КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ» разом з однодумцями реалізує проект соціального центру, тому досвід ГО з Дніпра та Новомосковська став в нагоді. Ідеями оформлення приміщення, особливостями та аспектами  цього напрямку радо ділилися жінки зі сходу. А жінки Кам”янця поділились досвідом переселення з Крима, ідеї з пошиву історичних костюмів. Інтергацією в громаду міста фестивалів- Кам”янця-Подільского, історію відкриття групи здоров”я - "Оздоровчий фитнес для Леди 60+”, та ідеї по розвитку та масштабуванню цього напрямку діяльності.

В Хмельницькому  озмайомились з напрямками діяльності   Агенції Сталого Розвитку АСТАР,  їх підходом до залучення коштів та опитом об'єднання ГО міста навколо спільної мети та цілей. 

Цілями та результата ми проекту були:

налагодження контактів між нашими організаціями з перспективою подальшої співпраці, ми разом визначились з подальшими кроками до співпраці, підтримкою ідеями та фахівцями для ГО «ОБ’ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ УКРАЇНИ В М. КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ» в напрямку розширення послуг соціального центу , який вони планують відкривати,з АСТАР домовились про співпрацю з подальшої інтеграції ВПО, студентської молоді, молодих жінок після декретної відпустки, до місцевих громад.

 Результатом цього проекту, є нові друзі, багато ідей про сумісні проекти,  досвід у справі інтеграції ВПО до місцевих громад, жіночого підприємництва, та активізації ролі жінки у суспільстві. Знайомство з культурною та нематеріальною спадщиною Поділля  відбулося і надихає на нові досягнення та співпрацю.  Плануємо разом   започаткувати фестиваль для сімей з діточками до 3-х рочків.

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)Автор: Наталья Зыкова
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку