Досвід сталого розвитку Стрийських громад завдяки місткам громадської активності буде впроваджено Шульгівською громадою для ефективної підтримки місцевого виробника

Досвід сталого розвитку Стрийських громад завдяки місткам громадської активності буде впроваджено Шульгівською громадою для ефективної підтримки місцевого виробника

8 Листопада 2017,

25 по 31 жовтня в м. Стрий волонтери з Шульгівської громади у тісній співпраці із  Кооперативом здорового харчування «ВІРА», Благодійним фондом громад «Рідня» та Кредитною спілкою «Вигода» обмінювалися досвідом із сталого сільського розвитку, успішних практик господарювання та просування продукції місцевого виробника.

Живе обговорення креативних підходів у створенні доданої вартості продукції місцевого виробництва та відверті презентації від малих виробників продукції сільського господарства на вже традиційній для Стрия конференції «Мільйон з гектара» доповнені презентаціями Львівської обласної програми підтримки сімейних ферм та звітом дорадчої сільськогосподарської служби Львівської ОДА надихають до розробки власних ініціатив. Позитивні відгуки про дорадчу сільськогосподарську службу Дніпропетровської області дають надію у плідній співпраці створювати механізми підтримки селян та вибудовувати шляхи сталого господарювання на Дніпропетровщині.

Великий карпатський ярмарок «Стрий-органік-фест осінь 2017р.», що проходив 27-29 жовтня зібрав понад 100 малих виробників із прилеглих сіл та сусідніх областей. Стрияни та гості міста активно приймали участь у всіх атракціях фестивалю не звертаючи уваги на негоду яка випробовувала відвідувачів ярмарку всі три дні. Досвід волонтерів Шульгівської громади та готовність разом створювати подію для стриян довели на практиці що Схід і Захід України здатні разом створювати Україну, якою зможуть пишатися наші діти та онуки.

Завдяки Програмі національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США) волонтери з маленького села на Дніпропетровщині отримали можливість вивчити досвід та пройти стажування у метрів кооперативного руху сучасної України в м. Стрий Львівської області. Кооператив здорового харчування «ВІРА» відкрив шульгівчанам секрети своїх успіхів та поділився досвідом невдач, застерігаючи від помилкових рішень. Стажування в Кооперативі здорового харчування «ВІРА» додало нам впевненості у власних силах та скоригувало наші плани у розвитку кооперації в Шульгівці.

Спільна праця обмін досвідом Східної та Західної України дає реальну можливість людям з різних регіонів та з різними уявленнями й поглядами доходити згоди у тому, що загальнолюдські християнські цінності здатні об’єднати і зміцнити нашу країну. Ми впевнені, що за цей тиждень між нами побудовані партнерські відносини не тільки у сфері кооперації і сільського розвитку. Щиро сподіваємося, що результатом цієї співпраці стануть майбутні спільні проекти, в тому числі і щодо підтримки молодіжних ініціатив, міжкультурних обмінів та впровадження кооперативних цінностей у різних частинах України.

Користуючись нагодою, висловлюю щиру вдячність стрийським колегам за терпимість, відкритість, щедрість та щире прагнення передати досвід про найуспішніші проекти та готовність допомогати у створенні ціннісно-орієнтованих бізнес-проектів.


Автор: Вікторія Льовкіна
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку