Дніпро-Луцьк-Хмельницький: нові містки громадської активності в сфері освіти

Дніпро-Луцьк-Хмельницький: нові містки громадської активності в сфері освіти

14 Лютого 2018,
Протягом 8-10 лютого у нашому ГО "Рада молодих вчених Дніпропетровської області" перебувала друга група учасників міні-стажувань у громадському секторі, які реалізуються в рамках проекту Містки громадської активності, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Цього разу до нас завітали справжні поплічники, водночас і представники навчальних закладів і громадських організацій: Хмельницького національного університету та ГО "Соціально-політична ініціатива", Волинського державного училища культури і мистецтв та Регіональної ради молодих вчених при управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної держадміністрації.
В перший день Віктор Єкшов, професійний гід провів гостей стежками історичних подій м.Дніпро, від створення козацьких поселень до сучасних бізнес-центрів. Гості не помітили як пролетіли 4 години захоплюючої екскурсії, замість запланованих двох! Потім учасники стажування мали змогу долучитися до щомісячного засідання Ради і познайомитися з молодим активом Дніпропетровщини. Григорій Мозолевич розповів про співпрацю із місцевими органами влади, Олександр Іжболдін про реалізовані успішні проекти ГО, Наталія Сорокіна та Володимир Шаблистий детальніше представили щорічний проект "Школа молодого вченого", Валерія Лавренко - науково-популярний фестиваль "Ніч науки" та вже щорічний ivent "День жінок та дівчат у нацуці", Марина Єлісєєва розповіла про спільно реалізований проект Програми національних обмінів із львів'янами із Інституту економіки і менеджменту НУ "Львівська політехника", що дало можливість нам брати участь як ГО у проекті Містки громадської активності із міні-стажувань, про щорічну конференцію "Наука і техніка. Перспективи 21 століття" та презентувала проект "Автономні екобудівлі за концепцією "Потрійний нуль", який виконується за фінансування МОН як проект конкурсу молодих вчених.
Наступного дня керівник Молодіжного центру Дніпропетровщини Сергій Кривогуз ознайомив гостей із історією створення центру та основними діючими проектами! Виникла відкрита розмова із обміном думками стосовно майбутнього шляху розвитку осередків неформальної освіти та трансформації освітніх закладів із відповідністю сучасним вимогам часу! Дружня вечеря учасників програми закріпила дружність стосунків.
Молодіжний простір "Кузня української інтелігенції" представлений його співзасновницею Іриною Селезньовою захопив та вразив гостей своїм розмахом, затишністю при відсутності як такового фінансування. Адже все тут зроблено руками самих студентів історичного факультету ДНУ за їх великої жаги мати місце для інтелектуального відпочинку та дозвілля молоді міста, корисного та цікавого для неї. В кузні зібрано чимало книг українських авторів, деякі із підписами сучасників, які може взяти будь-хто за бажання. Тут ми провели міні-тренінг із написання грантових заявок на конкретному прикладі. Валерія Лавренко запропонувала тему Всеукраїнських наукових Slamів. Ми разом із гостями написали робочий варіант аплікаційної форми, назначивши відповідальних осіб на кожний розділ заявки. Було вирішено створити гугл-док на котрому кожний із команди учасник буде вносити свої ідеї. Сподіваємось досвід написання проекту буде корисним нашим гостям та принесе гарні плоди у вигляді перемоги в обраному конкурсі та можливості реалізації наших ідей!!!
І наприкінці стажування ми відкрили гостям світ сучасної металургії, а саме зелений металургійний завод "Інтерпайп сталь". Він позитивно відрізняється від інших наявністю потужних газоочисних установок, адже головними тезами підприємства є чисте довкілля та якісна продукція, а також неймовірних артоб'єктів на самому підприємстві, в його цехах.
Що можемо із впевненістю сказати гості були вражені розмахом та рівнем молодіжної роботи на Дніпропетровщині, тим можливостям які мають як молодіжні працівники, так і молодь. Що ж розвиваємось далі.
дякуємо гостям за цікаво проведений час та плідну співпрацю і всім партнерам за долучення до програми та різнопланове представлення нашого рідного регіону!!!

Обміни між географічно протилежними регіонами країни є необхідними і важливими, адже допомагають познайомитись із однодумцями, обмінятися досвідом із ними  та сформувати потужну команду задля вирішення нагальних питань освітньої сфери і створення спільних міжрегіональних проектів. А ще ця програма дозволяє гостям відкрити для себе культуру та історію інших міст країни і таким чином розвіяти нав'язані стереотипи.Автор: Marina Yelisieieva
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку