Біляївка-Ужгород: чи зможе внутрішній туризм поєднати регіони та зробити їх ближчими один до одного та Європи

Біляївка-Ужгород: чи зможе внутрішній туризм поєднати регіони та зробити їх ближчими один до одного та Європи

28 Листопада 2017,
П'ять днів журналістка з Біляївки провела в Ужгороді, спілкуючись з місцевими жителями, розповідаючи про своє місто з Півдня України.

В рамках програми національних обмінів я вперше відвідала Ужгород. Про це місто знала від друзів та знайомих. Зустрічала його в стрічці новини, коли мова йшла про конфлікти, пов'язані з мовним питанням в реформі освіти. 
Саме тому візит був запланований саме сюди. 
Перша зупинка - огляд туристичних можливостей. Так сталося, що для багатьох біляївців головним містом Заходу України залишається Львів. Спочатку він уособлював всі міжрегіональні непорозуміння, після 2014 - став туристичною Меккою для біляївців. А от Ужгород - до цього часу  малозвіданий та маловідомий. Саме тому першим завданням було скласти туристичні довідники для біляївців та допомогти їм відкрити ще одне чудове місто на Заході України. Перша публікація вже вийшла на міському сайті. 
 http://bilyayivka.city/read/rating/1164/devyat-misc-de-bilyaivcyam-stane-smachno-smishno-ta-romantic...
Наступний захід - зустріч з редакторкою Ужгородського сайту "Varosh" Росаною Тужанською. З нею обговорили, як зробити сайт невеликого міста - відвідуваним та популярним. А також поділилися інформацією про громадські активності нашої громади, які наближують її до Європейських стандартів життя. 
Про це ж розповіла на зустрічі в Ужгородському прес-клубі.
http://bilyayivka.city/read/ludy/1159/shist-gromadskih-iniciativ-yaki-nablizili-bilyaivsku-gromadu-d...
Для багатьох це стало новиною, що маленьке місто здатне своїми руками будувати європейські стандарти життя. Через громадські ініціативи біляївці відкрили доступ до адмінбудівель для людей з інвалідністю, запроваджують активну участь жіноцтва у вирішенні міських проблем, активно долучається через різні культурні та просвітницкі ініціативи молодь до прийняття рішень, а місцева влада є дуже відкритою та співпрацює з громадськістю. Все це - змінює громаду та робить її більш європейською. 

В рамках візиту були виготовлені буклети "Південь України - через громадські ініціативи - до Європейської цивілізації". Була проведена вулична акція, під час якої опитували ужгородців, що заважає нам швидко долучитися до євопейської спільноти. Найчастіше лунав цілий комплекс проблем - небажання еліти, відсутність професіоналів в управлінні державою, корупція та пасивність громадян. Однак досить часто лунало - протиріччя між регіонами. Наприклад, майже всі перехожі були упереджені щодо знання української мови на Півдні. Дуже дивувалися, що я спілкуюся українською. З цікавістю читали буклети, що на Півдні громали так само можуть бути орієнтовані на Європу та європейські стандарти. Що здивувало, майже ніхто не сумнівається, що Європа в Україні зацікавлена. Ми проводимо таке ж опитування в Біляївці. Тут в лідерах - нас в Європі ніхто не чекає. Отже, такі обміни є дуже корисними та потрібними для наших громадян. Внутрішній туризм - це шлях регіонів України один до одного та разом - до Європи. 

Автор: Halina Khalymonyk
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку