Арт-транзит-резиденція "Urban LYStopad" за участі Мар'яни Садовської

Арт-транзит-резиденція "Urban LYStopad" за участі Мар'яни Садовської

2 Грудня 2017,

25-28 листопада на Сумщині перебувала співачка Мар'яна Садовська (Україна-Німеччина). Протягом чотирьох днів Мар'яна відвідала три міста, де провела безцінні для місцевих громад зустрічі, майстер-класи, а також дала низку благодійних концертів.

Проект Арт-транзит-резиденція "Urban LYStopad" спрямований на розвиток місцевих громад через мистецьку взаємодію, підтримує політику децентралізації культури та обмін досвідом між регіонами. Програма резиденції за участі співачки, акторки, композиторки, етнографа Мар'яни Садовської була повністю підлаштована під ці напрямки та завдання.

Перший день резиденції, 25 листопада, почався зі зйомки музичного відео на пісню Мар'яни Садовської "Воля", яку ініціювали місцеві арт-діячі. Всі разом ми виїхали у с. Могриця, де у дивовижних ландшафтах відзняли першу найскладнішу частину відео для кліпу. Для сумських митців, які взяли участь у процесі, це був надзвичайний досвід спільної взаємодії з великим артистом, живий "посібник" створення серйозної відеороботи, який можна назвати і майстер-класом, і практичним заняттям з фільмування та фотозйокми на високому професійному та технічному рівні. Під час зйомки працювало водночас три фотографа та два відеографа, які мали різні завдання та показали чудові результати. Окрім процесу зйомки, в якій було задіяно 10 осіб, була організована польова кухня, яка й дозволила на морозі у відкритому просторі реалізовувати задачу.Слід зазначити, що це лише перший етап зйомки відео на пісню «Воля» - за безпосередньої участі співачки. Запланована також дозйомка у м. Суми без виїзду в Могрицю за участі осіб, які постраждали від війни. Про цю дозйомку при прозвітуємо додатково.

Більше фото тут:

Фото Артема Тихонкова: https://goo.gl/KRpnKK (художні), https://goo.gl/Z5iMD9 (бекстейдж)

Фото Сергія Гуцана: https://goo.gl/pu2MJe

Фото Ольги Ковалевської: https://goo.gl/VB5cv5

Увечері першого дня, одразу після зйомок у Могриці, Мар’яна Садовська вирушила у Суми на зустріч-дискусію «Вплив війни на урбаністичне мистецтво», що відбувалася у Центрі освіти дорослих «Education for Life». Зустріч була безкоштовною та широко анонсувалася у соцмережах і місцевій пресі, на рівні з усіма публічними заходами за участі співачки. Поспілкуватися особисто прийшли місцеві митці, діячі культури та освіти, шанувальники творчості співачки. Говорили про роль митця у мистецьких процесах в умовах війни, про особисту громадянську позицію артиста, про те, чи варто говорити про війну зі сцени, а якщо варто, то як це робити, не жертвуючи мистецькою цінністю твору. Звучали доволі гострі запитання та репліки, тож справжня дискусія таки відбулася, залишивши для кожного учасника багато відкритих питань і особистих роздумів.

Більше фото тут: https://goo.gl/Tg4AaU


Другий день резиденції, 26 листопада, Мар’яна Садовська провела у м. Лебедин. Незважаючи на вихідний, співачку зустрічав і опікував сам мер міста Олександр Бакликов. За участі мера міста, співачки Мар’яни Садовської та Майстерні творчих ідей Urban Lys був проведений круглий стіл на тему «Децентралізація культури. Європейський досвід». У розмові взяли участь представники відділу культури міста, а також учасники місцевого етно-гурту. Діалог вийшов надзвичайно плідний, були обговорені можливості проведення спільних заходів, розвитку туризму через культуру, а ще співали та обмінювалися ідеями. Продовження буде…


Більше фото тут: https://goo.gl/YzrEzK

Завершився візит у м. Лебедин презентацією концертної програми "Ніч лише починається", яка перед цим мала успіх у Нью-Йорку та Мюнхені, а також була презентована вузькому колу слухаів у м. Львів. Просвої враження Лебедин написав у цій статті на сайті Лебединської міської ради: https://goo.gl/XvNiU1

Третій день резиденції, 27 листопада, минув в активній підготовці до концерту в Сумській обласній філармонії, роботі з пресою (інтерв’ю на телебаченні та для газети «Панорама», а також у підготовці та проведенні до майстер-класу від Мар’яни Садовської, який відбувся у Центрі освіти дорослих “Education for Life”.

Запис на майстер-клас відбувався заздалегідь, і набралася досить велика група. Участь була безкоштовна. На воркшоп прийшли виконавці дуже різних напрямків – академісти, автентичні співачки, естрадники, барди, народники, викладачі вокалу у школах і хормейстери, а також люди, які не співають професійно, але працюють із голосом як актори. Дві години інтенсивної роботи з можливостями власного організму, видобування найрізноманітніших звуків, пошук зон резонування, а також вивчення та спів давньої пісні «Калино-малино» на три голоси. Учасники майстер-класу були у захваті і ще довго не могли розійтися, нотували собі поради співачки, відкрили нові горизонти у власній творчості.Більше фото тут: https://goo.gl/cEbvu4

Третій день завершився концертною програмою

    

Більше фото тут:

ФОТО Віктора Сироватскього: https://goo.gl/fXeAWh

ФОТО Вікторії Тимошенко: https://goo.gl/52Xhnk

ФОТО Ольги Ковалевської: https://goo.gl/P83cY8

ВІДЕОанонс телеверсії: https://www.facebook.com/urban.lys/videos/247246975808453/

На четвертий день резиденції, 28 листопада, Мар’яна Садовська знову вирушила в райони – цього разу на Охтирщину. Там, у с. Комиші, вона зустрілася із етно-гуртом «Комишанське надвечір’я», представниками Відділу нематеріальної культурної спадщини Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, а також представниками громади села. Метою зустрічі було знайомство з місцевою фольклорною традицією. Гурт с. Комиші вважається етнографічною перлиною Сумщини, це колектив, який має надзвичайно глибокий та давній, але, як виявилося, досі не досліджений, репертуар. Бабусі згадували унікальні традиційні весільні обряди, які востаннє відтворювали у юності, давні колискові, архаїчні колядки. Співачка Мар’яна Садовська, яка є також етнографом і побувала у численних експедиціях, працює з етнографічним матеріалом під час своїх концертів, була надзвичайно вражена багатством фольклору Сумщини і пообіцяла повернутися сюди із делегацією дослідників української пісні з Німеччини та Швейцарії. Наостанок Садовська заспівала комишанським бабусям дещо зі свого рідного західного регіону – лемківську заробітчанську пісню «Гамерицький край». А ще співала разом із «Когмишанським надвечір’ям» і учасниками сумського етно-гурту з СОНМЦКіМ розкішну місцеву колядку.


Наостанок співачка дала концерт для мешканців м. Охтирка. Це була тепла зустріч-діалог артиста і глядача, яка попри холодний зал, не втрачала градусу емоційного сприйняття та розмови між двома такими далекими регіонами – Галичиною та Слобожанщиною.


Більше фото з Охтирщини тут: https://goo.gl/TLHByB і https://goo.gl/Y4fRST

Проект Арт-транзит-резиденція Urban LYStopad за участі співачки Мар’яни Садовської виявився тим важливим ланцюжком, який з’єднав далекі міста і традиції різних регіонів і навіть країн, довкола найважливішого, що є, - спілкування душами, допоміг розшифрувати абстрактні «точки на мапі» живими обличчями та долями, збагатив та наповнив новим сенсом культурне життя Сумщини, а також надихнув співачку Мар’яну Садовську захоплюватися нашим краєм, розповідати про Сумщину на весь світ, а також у тих містах, де триває благодійний тур «iSadovska – Тут і Тепер».

А також проведення цього заходу стало сигналом для потужних фестивалів звернути увагу на Суми: вже за тиждень після візиту Садовської місто отримало "подарунок" зі Львова – вперше Суми візьмуть участь у Міжнародному джаз-фестивалі Jazz Bez!

Майстерня творчих ідей Urban Lys висловлює глибоку подяку проекту «Містки громадської активності» за підтримку проекту!


Автор: Olga Kovalevska
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку