«Єднаймося, рідна країна! Хай наша свята Україна цвіте, як калина!»

«Єднаймося, рідна країна! Хай наша свята Україна цвіте, як калина!»

25 Жовтня 2017,
12 жовтня 2017 року Великоберезнянський район Закарпатської області з триденним візитом відвідала делегація Добропільського району Донецької області.

Цей захід по Програмі був спрямований на виховання пошани до наших захисників, нашого історичного минулого.

З нагоди свята – Дня захисника України, представники двох районів відвідали Братську могилу загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та здійснили покладання квітів до пам'ятника. У складі делегації з Добропільщини також були онуки і правнук бійця, Антона Костельного, якого поховано в цій могилі.

  

Візит продовжився в колі круглого столу «Мир в Україні – наша спільна мета» за участі представників органів місцевого самоврядування Добропільського і Великоберезнянського районів та міжрегіонального відділу державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Метою проведення заходу було розвіяння стереотипів про те, що Україна - різна.

  

В кінці зустрічі голови Велекоберезнянської та Добропільської районних рад урочисто підписало меморандум про налагодження партнерських відносин і співпраці між районами. Його мета - обмін досвідом, розширення контактів між громадами обох територій, спільна підготовка та реалізація транскордонних проектів та програм тощо. 

Після цього відбулася зустріч з військовослужбовцями відділу прикордонної служби "Великий Березний". Для делегації  Добропільського району провели цікаву екскурсію територією прикордонного загону. Потім військовослужбовцям вручили каравай з Доброго поля та малюнки, які намалювали діти Добропільського району, напередодні свята - Дня захисника України. Приємно вразило те, з яким трепетом та повагою приймали ці дарунки від дітей Сходу військовослужбовці. Командування загону пообіцяло створити галерею малюнків. Це важлива психологічна мотивація для тих, хто після строкової служби на Заході  планує брати участь на контрактній основі у захисті східних кордонів нашої країни.


  

Після приємного спілкування присутні долучилися до акції "Рушник єднання", створивши коло з рушників Великоберезнянщини та Добропільщини, як символ єднання та нероздільності. 

Представники двох районів здійснили сходження на гору Явірник і встановили Прапор єднання Великоберезнянського та Добропільського районів.  

Важливість таких зустрічей безперечна. Тепер районна рада готується приймати у себе гостей із західного регіону. Вкотре Добропільська районна рада вдячна Європейському Союзу та Національному фонду підтримки демократії (США), за участь у Програмі національних обмінів, можливість розповісти про свій регіон і донести важливий меседж до всіх українців: ми різні, у нас різні діалекти, традиції, релігія, але ми єдині в своїй любові один до одного та до нашої держави України. 
Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку