РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: СПІВПРАЦЯ ЖИТОМИРЩИНИ ТА ЗАКАРПАТТЯ

РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: СПІВПРАЦЯ ЖИТОМИРЩИНИ ТА ЗАКАРПАТТЯ

9 Червня 2017, Ужгород

В рамках Програми національних обмінів 02 – 05 червня 2017 р. ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів»  у партнерстві з ГО «Міжнародний центр інновацій та розвитку» (м.Ужгород) за організаційної підтримки  Закарпатської молодіжної ради ВП ГС «Національна молодіжна рада України» реалізували у м.Ужгород заходи за проектом «Розвиток соціального підприємництва: формування міжрегіональної співпраці Житомирщини та Закарпаття», мета якого - налагодження стійкої міжрегіональної співпраці представників громад Закарпаття та Житомирщини  в напрямку розвитку соціального підприємництва на регіональних рівнях.

Зокрема, 02 червня 2017р у приміщенні Ужгородської центральної міської бібліотеки відбувся круглий стіл для представників організацій-учасниць проекту на тему «Управління програмами розвитку місцевої демократії та реалізації потенціалу молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях: обмін досвідом». Під час роботи круглого столу учасники обговорили спільні очікування від даного проекту, обмінялись досвідом розробки та реалізації різноманітних молодіжних програм, зокрема програм розвитку місцевої демократії.

03 червня 2017 р. у приміщенні Ужгородської центральної міської бібліотеки відбувся тренінг «Соціальне підприємництво як чинник демократичного розвитку суспільства: механізми реалізації в умовах України», який провели тренери-експерти ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» Ольга Котвіцька та Олена Тарасова. У тренінгу взяли участь 31  особа - молодь, підприємці, безробітні, внутрішньо переміщені особи, представники місцевих ОГС та органів місцевого самоврядування м.Ужгород та Закарпатської області. Зокрема, учасники тренінгу представляли наступні організації як ГО «Міжнародний центр інновацій та розвитку», Закарпатська молодіжна рада ВП ГС «Національна молодіжна рада України», ГО «Щасливі діти», Ужгородська центральна міська бібліотек, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, Ужгородський національного університету та Ужгородський торговельно-економічний інститут КНТЕУ, ГО «Закарпаття-Донбас», Закарпатське обласне товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», БО «Карітас св. Августина», Закарпатська обласна державна адміністрація тощо.

У програмі тренінгу були розглянуті питання питання щодо сутності, значення, існуючого досвіду та механізмів реалізації соціального підприємництва в Україні як чинника демократичного розвитку суспільства, у тому числі нормативно-правові засади та можливості фінансування.  Учасники підвищили свій рівень обізнаності щодо базових засад соціального підприємництва, мали можливість ознайомитись із досвідом соціальних підприємств Житомирщини та Закарпаття, розробили у малих групах і презентували власні ідеї соціальних підприємств, а наприкінці тренінгу отримали сертифікати за активну участь.

04 червня 2017 р. у приміщенні Архітектурно-історичного комплексу «Совине гніздо»  відбулись післятренінгові консультації від фахівців ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» з питань розробки індивідуальних бізнес-планів соціальних підприємств для учасників тренінгу та зацікавлених осіб. Протягом 3 годин відповідні консультації отримали 8 осіб, серед яких представники ГО «Моє Закарпаття» (м.Ужгород), Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (м.Мукачево), ГО «Щасливі діти», студенти та викладачі Ужгородського національного університету, ГО «Міжнародний центр інновацій та розвитку» тощо.

Також 04 червня 2017 р. відбувся круглий стіл на тему «Шляхи залучення молоді до розвитку соціального підприємництва на Закарпатті», під час якого  представники місцевих спільнот обговорили існуючий та потенційний стан розвитку соціального підприємництва Закарпаття, розробили механізми залучення молоді до розвитку соціального підприємництва. У якості експертів круглого столу виступили представники ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів», голова ГО «Закарпатське обласне товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Денис Сухотін, голова Закарпатської молодіжної ради ВП ГС «Національна молодіжна рада України» Олена Біланіна.

Заключний захід за проектом - круглий стіл з представниками організацій-учасниць проекту на тему «Формування міжрегіональних напрямків співпраці щодо розвитку соціального підприємництва», відбувся 05 червня 2017 р.  Під час заходу учасники обговорили короткострокові результати реалізації даного проекту, ухвалили необхідність та доцільність створення молодіжного осередку розвитку соціального підприємництва Закарпаття за участі приймаючої організації, розробили орієнтовний план подальших спільних заходів та підписали Меморандум про співпрацю.

 Як результат проекту вже заплановані наступні міжрегіональні заходи, які будуть проведені у м.Ужгород з 16 червня 2017 р. фахівцями  ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» за організаційної підтримки Закарпатської молодіжної ради ВП ГС «Національна молодіжна рада України» та ГО « Моє Закарпаття», серед яких тренінг з бізнес-планування соціальних підприємств та круглий стіл для зацікавлених представників структурних підрозділів Закарпатської обласної державної адміністрації на тему «Розвиток соціального підприємництва як чинник сталого розвитку суспільства: регіональні аспекти».

Фотозвіт з проектних заходів:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1312023638914781.1073741835.298199173630571&type=1&l=492c7beec0

Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Ольга Котвіцька
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку