ЗВІТ. МІСТКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ЖИТОМИРЩИНА – ХЕРСОНЩИНА

ЗВІТ. МІСТКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ЖИТОМИРЩИНА – ХЕРСОНЩИНА

8 Грудня 2017, м.Херсон

В рамках Програми національних обмінів 22 – 24 листопада 2017 року ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» у партнерстві з ХМГО «Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій» реалізували у м.Херсон заходи за проектом «Містки соціального підприємництва: Житомирщина – Херсонщина», мета якого – налагодження стійкої міжрегіональної співпраці представників громад Херсонщини та Житомирщини в напрямку розвитку соціального підприємництва на регіональних рівнях.

22 листопада 2017 р. у Центрі Європейської інформації в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара відбувся круглий стіл на тему «Впровадження навчальних програм з соціального підприємництва та євростудій для молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях: обмін досвідом» для представників організацій-учасниць проекту.  Під час роботи круглого столу учасники обговорили спільні очікування від даного проекту, обмінялись досвідом впровадження відповідних навчальних програм для молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях, обговорили роль соціального підприємництва у розвитку місцевих громад Херсонщини.

23 листопада 2017 р. у Центрі екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара тренерами-експертами ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» Ольгою Котвіцькою та Оленою Тарасовою був проведений тренінг «Соціальне підприємництво як фактор євроінтеграційного процесу в Україні: практичні аспекти реалізації» для 22 представників місцевих спільнот Херсонщини. Учасники тренінгу – молодь, підприємці, безробітні, студенти та викладачі ВНЗ, представники місцевих ОГС м.Херсон та Херсонської області, які представляли наступні організації: ХМГО «Центр «Софія», Херсонський національний технічний університет, ХМГО «Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій», Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім.О.Гончара, ВМГО «ФРІ», ХОЦ «Успішна жінка», Скадовська РГО «Жіночий центр «Відродження нації», ГО «Свідоме суспільство Мелітополя», Бізнес-асоціація «МИ-ХЕРСОНЦІ» тощо.

Згідно програми заходу, тренінг був присвячений сутності, значенню, існуючому зарубіжному та вітчизняному досвіду соціального підприємництва, побудові моделей соціальних підприємств та механізмам реалізації соціального підприємництва в Україні. Учасники підвищили свій рівень обізнаності щодо базових засад соціального підприємництва, познайомились із досвідом соціальних підприємств Житомирщини, розробили у малих групах і презентували власні ідеї соціальних підприємств, а наприкінці тренінгу отримали сертифікат за активну участь. Крім того, учасники післятренінгових консультацій 24 листопада 2017 р. отримали експертну оцінку та поради від фахівців ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» щодо розробки індивідуальних бізнес-планів соціальних підприємств та джерел їх фінансування.

24 листопада 2017 р. у Бізнес-клубі кафедри економіки, управління та адміністрування Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету (м.Херсон) згідно плану заходів проекту відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку соціального підприємництва Херсонщини: формування міжсекторальної та міжрегіональної співпраці», у роботі якого взяли участь 23 студенти та викладачі коледжу. Учасники заходу познайомились з базовими засадами соціального підприємництва, проаналізували існуючий та потенційний стан розвитку соціального підприємництва Херсонщини, напрацювали пропозиції щодо розробки механізмів подальшої міжсекторальної та міжрегіональної співпраці в напрямку розвитку соціального підприємництва.

Заключний захід за проектом - круглий стіл з представниками організацій-учасниць проекту на тему «Шляхи залучення молоді до розвитку соціального підприємництва Херсонщини. Формування міжрегіональних напрямків співпраці», відбувся 24 листопада 2017 р.  Під час заходу учасники обговорили короткострокові результати реалізації даного проекту, ухвалили необхідність та доцільність створення осередку розвитку соціального підприємництва Херсонщини за участі організацій-учасниць проекту, розробили орієнтовний план подальших спільних заходів та підписали Меморандум про співпрацю.

Також під час реалізації проекту продовжувалась та наразі продовжується робота над формуванням міжрегіональної платформи соціальних підприємців, експертів  та зацікавлених осіб  за відповідною тематикою - «Містки соціального підприємництва»:
https://www.facebook.com/groups/113215136004545/

Фотозвіт за проектними заходами: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1472449606205516.1073741843.298199173630571&type=1&l=5e495b8e16

Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Ольга Котвіцька
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку