ЗВІТ. МІСТКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ЖИТОМИРЩИНА – ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

ЗВІТ. МІСТКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ЖИТОМИРЩИНА – ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

25 Вересня 2017, м.Дніпро, м.Новомосковськ
В рамках Програми національних обмінів 15 – 18 вересня 2017 року ГО«Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів»  у партнерстві з ГО«Від мрії до дії» (м.Новомосковськ Дніпропетровської області) реалізували у м.Новомосковськ Дніпропетровської області  та у м.Дніпро заходи за проектом «Містки соціального підприємництва: Житомирщина – Дніпропетровщина», мета якого - налагодження стійкої міжрегіональної співпраці представників громад Дніпропетровщини та Житомирщини  в напрямку розвитку соціального підприємництва на регіональних рівнях. 

15 вересня 2017 р. у приміщенні Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В. Литвиненка відбувся круглий стіл на тему «Впровадження програм реалізації потенціалу молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях: обмін досвідом» для представників організацій-учасниць проекту, а також круглий стіл для представників місцевих спільнот Дніпропетровщини на тему «Соціальне підприємництво як механізм розвитку місцевих громад Дніпропетровщини та подолання наслідків воєнних дій на сході України», у якому взяли участь 15 осіб. Під час роботи круглих столів учасники обговорили спільні очікування від даного проекту, обмінялись досвідом розробки та реалізації різноманітних програм реалізації потенціалу молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях, обговорили роль соціального підприємництва у розвитку місцевих громад Дніпропетровщини та подоланні наслідків воєнних дій на сході України.

16,17 вересня 2017 р. у тренінговій залі осередку ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області (м.Дніпро)  відбувся тренінг «Бізнес-планування соціального підприємства: від ідеї до дії», який провели тренери-експерти ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» Ольга Котвіцька та Олена Тарасова. У тренінгу взяли участь 27 осіб - молодь, підприємці, безробітні, викладачі ВНЗ, внутрішньо переміщені особи, представники місцевих ОГС та органів місцевого самоврядування м.Дніпро та Дніпропетровської області. Зокрема, учасники тренінгу представляли наступні організації:  РО «Всеукраїнська екологічна ліга», УБФ «Наші діти» (м.Кривий Ріг), ДОГО «Спортивний клуб «Престиж», ДВНЗ «Національний гірничий університет», Дніпровський національний університет ім.О.Гончара, ІГ «Осінній вік. Дніпро», ГО «Два береги», КП «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради, ГО «Шульгівська громада» (с.Шульгівка Петриківського району Дніпропетровської області), Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, ГО «Крок до людей» (м.Запоріжжя), ГО «Від мрії до дії» (м.Новомосковськ Дніпропетровської області), ГО «Громадська палата України»  тощо.

У програмі тренінгу були розглянуті питання сутності, значення, існуючого зарубіжного та вітчизняного досвіду, практичних аспектів бізнес-планування та механізмів реалізації соціального підприємництва в Україні.  Учасники підвищили свій рівень обізнаності щодо базових засад бізнес-планування соціального підприємства, мали можливість ознайомитись із досвідом соціальних підприємств Житомирщини та Дніпропетровщини, розробили у малих групах і презентували власні ідеї соціальних підприємств, а наприкінці тренінгу отримали сертифікати за активну участь та післятренінгові консультації від фахівців ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» з питань розробки індивідуальних бізнес-планів соціальних підприємств.

18 вересня  2017 р. у громадській приймальні ГО«Сила майбутнього» (м.Дніпро) відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку соціального підприємництва Дніпропетровщини: формування міжсекторальної та міжрегіональної співпраці», під час якого 15 представників місцевих спільнот обговорили існуючий та потенційний стан розвитку соціального підприємництва Дніпропетровщини, висловили пропозиції щодо розробки механізмів подальшої міжсекторальної та міжрегіональної співпраці з розвитку соціального підприємництва. У якості експертів круглого столу виступили представники ГО«Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів», ГО«Сила майбутнього», ВГО«Громадська Палата України» у Дніпропетровській області,  ГО«Від мрії до дії».

Заключний захід за проектом - круглий стіл з представниками організацій-учасниць проекту на тему «Шляхи залучення молоді до розвитку соціального підприємництва Дніпропетровщини. Формування міжрегіональних напрямків співпраці», відбувся 18 вересня 2017 р.  Під час заходу учасники обговорили короткострокові результати реалізації даного проекту, ухвалили необхідність та доцільність створення осередку розвитку соціального підприємництва Дніпропетровщини за участі приймаючої організації, розробили орієнтовний план подальших спільних заходів та підписали Меморандум про співпрацю.

Також під час реалізації проекту була продовжена та продовжується після завершення заходів робота над формуванням міжрегіональної платформи соціальних підприємців, експертів  та зацікавлених осіб  за відповідною тематикою - «Містки соціального підприємництва»: https://www.facebook.com/groups/113215136004545/

Фотозвіт за проектними заходами:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1408649082585569.1073741840.298199173630571&type=1&l=ecc1f01374

Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Ольга Котвіцька
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку