Зустрічі у Луцьку: розвиток соціальної роботи і проектного менеджменту у сфері охорони здоров'я у Луцьку та області - вимога часу

Зустрічі у Луцьку: розвиток соціальної роботи і проектного менеджменту у сфері охорони здоров'я у Луцьку та області - вимога часу

11 Грудня 2017, Луцьк
У Луцьку та Ковелі відбулися зустрічі, присвячені питанням фандрейзингу, проектного менеджменту, соціальної роботи та PR як ефективних сучасних інструментів допомоги тяжкохворим громадянам.

На базі Луцького геріатричного пансіонату Асоціація паліативної та хоспісної допомоги в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) провела тренінг «Фандрейзинг і проектний менеджмент у сфері захисту прав важкохворих» для представників соціальних служб м. Луцька та області, а також представників НУО, який показав, що соціальні служби також готові до проектної діяльності. Наприклад, деякі заклади, що надають допомогу тяжкохворим людям похилого віку, вже мають досвід розробки проектних заявок, деякі з них вже отримували гранти. Під час тренінгу розглядалися питання щодо можливостей залучення позабюджетного фінансування та реалізації проектів, повязаних із допомогою тяжкохворим. Всі ці питання є вкрай важливими для області за умов реформування медичної і соціальної сфер, адже фандрейзинг і особливо проектний менеджмент стають основними механізмами роботи.

Також під час перебування представників Асоціації паліативної та хоспісної допомоги відбулися зустрічі у Луцьку, зокрема, з представниками Луцького обласного хоспісу і відбулося відвідування Ковельського районного хоспісу. Відбулося обговорення можливої подальшої співпраці, а саме, представників медичної спільноти цікавили питання проектної діяльності та соціальної роботи. Асоціація паліативної та хоспісної допомоги поділилася досвідом перших кроків соціальної роботи у хоспісі: створення опікунської ради, розробка проектних заявок, реалізація проектів, елементи PR і т.д. Фінансові питання були дуже актуальні для хоспісів, адже бюджетного фінансування їм вкрай не вистачає. Асоціація постійно наголошувала також, що запорукою успіху може стати співпраця державних / комунальних закладів із НУО.

Автор: Олександр Вольф
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку