Журналістські обміни у Луцьку

Журналістські обміни у Луцьку

27 Лютого 2017, Луцьк
Журналістський обмін Дніпро-Луцьк: реалізація проекту «Схід та Захід разом: мир у єдності»

У період з 20 по 27 лютого кореспондент Дніпропетровської регіональної газети «Днепр вечерний» Олена Андрющенко прийняла участь у програмі національних обмінів проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії.
Журналістка з Дніпра побувала у Луцьку, де її прийняла редакція видання «Конкурент». За час перебування кореспондент «Днепра вечернего» реалізувала медіа-проект «Схід та Захід разом: мир у єдності».
Сьогодні на Дніпропетровщині існує стереотип, що саме південно-східні та центральні регіони України зробили більше, ніж інші у напрямку подолання конфлікту на Сході України та допомоги постраждалим на війні. Завдання проекту "Схід та Захід: мир у єдності" - показати повну картину, об’єднавши схід та захід у журналістських публікаціях.

У результаті обговорення та співпраці з редакцією видання "Конкурент", вдалося створити матеріал "Через Днепр - на войну" http://dv-gazeta.info/vechyorka/obschestvo1/cherez-dnepr-na-voynu.html про бійців АТО з Волинської області, які захищали територіальну цілісність нашої країни на Сході. У їх числі ведучий телепередачі "Схід та Захід разом" на телеканалі Волинь, боєць 17-го окремого мотопіхотного батальйону Тарас Літковець.

Планується продовження циклу публікацій. Зворушливі історії інших героїв на Волині згодом з'являться на шпальтах і сайті газети «Днепр вечерний» (http://dv-gazeta.info/), а також на персональному блозі журналістки «Евро-портал Елены Андрющенко» (http://inf-portal.blogspot.com/». Як результат, будь які стереотипи, щодо Західної частини України на Дніпропетровщині будуть подолані.

Окрім того, під час свого перебування у Луцьку, у рамках співпраці з луцькими колегами, Олена Андрющенко поділилася інформацією щодо шляхів вирішення проблем постраждалих від конфлікту на Сході України та стала об’єднуючою ланкою у співпраці між волонтерськими центрами Дніпра та Луцьку. Також налагодила суспільну роботу між громадськими та благодійними організаціями дніпропетровського та луцького регіонів: координаційним центром допомоги вимушеним переселенця зі Сходу України та Криму «Допомога Дніпра» і «Центром допомоги учасникам АТО та їх сім’ям» та громадської організації "Члени родин загиблих в АТО "Надія" і керівництвом Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Волинському регіоні.

16939394_1237942362959649_762555020395173420_n.jpg


Також із візитом перебувала в той самий час у Луцьку Надія Коленченко, головний редактор газети «Знам’янські вісті» (Кіровоградська область). Журналістка перебувала із невеличким стажуванням у медіахолдингу «СіД», спілкувалась із місцевими громадськими та політичними діячами.
 Ось який відгук дає медійниця своєму візиту: «Щодо приймаючої сторони, то була надана всебічна підтримка, можливість вивчити досвід, перейняти краще, прогресивне. Обговорювалися зокрема теми реформування ЗМІ, діяльність в умовах жорсткої конкуренції, можливість давати позитивну інформацію без агресії, описів насильства чи чогось подібного. Це добре вдається приймаючій стороні завдяки якісній продукції».


   16865186_1237942629626289_2913769354258178174_n.jpgЗа словами Надії Коленченко, користь її візит приніс і рідній Знам’янці. «Доповіла міському голові про поїздку, запропонувала вивчити досвід тих напрацювань, якими поділилася секретар Луцької міськради Юлія Вусенко. Працюємо над зміною концепції газети. Планується зустріч з членами «Знам’янського прес-клубу», депутатами Знам’янської міської ради. Є домовленість про співпрацю на умовах франшизу з медіа холдингом. На засіданні Президії обласної Спілки журналістів будемо це питання обговорювати».

«Чи потрібні такі візити? Вони необхідні! Ще й досі телефонують, зустрічають на вулиці читачі і запитують про Луцьк, лучан…Є обмежена, так би мовити, жива інформація. Якщо молодь може надолужити прогалини з інтернету, то люди середнього і літнього віку цього практично не роблять. Найбільше мене дивували запитання про те чи проукраїнські лучани, бо вони мовляв прагнуть стати поляками, а Україну не люблять…Є великий інтерес до матеріалів, які я анонсувала. Це буде серія публікацій про Луцьк з точки зору людини з іншого середовища. І у нас дійсно багато спільного і разом з тим за ментальністю ми різні…Про це треба говорити, адже ці відмінності нас не роз’єднують…Треба їздити, треба писати, бо ми знаємо до чого приводить ситуація, коли цілий регіон «не почули», - поділилась враженнями журналістка із Знам’янки.
   


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку