Як тебе не любити, Києве мій!

Як тебе не любити, Києве мій!

2 Травня 2018, м.Київ

25-27 квітня 2018 року в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) відбувся мій візит до м. Київ.

Поїздки до різних міст України з метою обміну творчим досвідом, відвідування художніх музеїв, виставкових залів, сприяють розширенню світогляду, збагаченню позитивними враженнями, емоціями, надихають на творчість і просто дарують незабутні хвилини спілкування зі світом мистецтва, з творчими особистостями. Так, 25-27 квітня 2018 року я здійснила цікаву й змістовну подорож до м.Київ.

Програма поїздки була дуже насиченою і змістовною.

Протягом цих трьох днів я поділилась своїм творчим досвідом розпису-аерографії з художниками по розпису-аерографії в художній майстерні аерографії м.Київ. В процесі співпраці я отримала новий досвід:

-         в використанні в аерографії рекламної плівки «Оракал» при виготовленні маски трафарету для детального опрацювання мілких малюнків, чітких контурів;

-         при створюванні надписів, передачі зображення з максимальною точністю;

-         про різні способи нанесення флуоресцентної та люмінесцентної фарби, який планую використовувати для розширення асортименту в подальшій роботі;

-         про види флуоресцентних ламп для освітлення флуоресцентного малюнку, опрацювання ефекту «кенді».

Мої колеги (художники по розпису-аерографії) від мене узнали про:

-         можливості нанесення більш тонких ліній;

-         поєднання аерографії з ефектом розтріскування венеціанської штукатурки в настінних малюнках.

В процесі обміну творчим досвідом ми:

-         обговорювали можливі сюжети для розпису;

-         обмінювались думками про придбання та використання фарб, грунтів, використання «жидка маска»;

-         обговорювали способи використання в роботі аерографів та компресорів різних виробників.

в майстерні Петра Антипа.jpg

У вільний час відвідала художню майстерню Петро Антипа, поспілкувалась з ним. Петро Антип (перше фото) – заслужений художник України, який спеціалізується в трьох видах художнього мистецтва: скульптурі, живопису та графіці. Його вироби знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Франції, Германії, Швеції. Петро співпрацює з Миколою Бірючинським (друге фото) – лауреатом Всеукраїнської виставки по скульптурі «Трієнале» та входить до вісімки самих відомих скульпторів України. По рекомендаціїї Петра Антипа Микола став моїм гідом по художнім містам м.Києва.


В мастерской аерографии.jpg

З Миколою Бірючинським.jpg

А саме:

1.     Відвідали Національну Академію образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) – український вищий художній заклад, який має академічний напрям та готує спеціалістів живопису, скульптури, графіки, архітектури. Атмосфера закладу з перевтіленням у світ античних скульптур вражає, починаючи зі сходів. Екскурсію по Академії для нас провела мистецтвознавець Марина. Всі коридори скульптурного відділення заставлені роботами: тут і зліпки античних авторів, дипломні роботи випускників.

2.     Побували 27 квітня 2018 року на відкритті Всеукраїнської виставки «Сучасного мистецтва кераміки і скла» у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України з напрямів: об`ємно-просторова пластика, панно, станково-декоративні композиції, декоративні посудини, арт-об`єкти для оздоблення архітектурного простору в матеріалах кераміки, скла, металу. Виставка буде працювати до 13 травня 2018 року.

3.     Також із захопленням подивилась роботи художника-реставратора Валерія Шкарупи (працює в техніках левкасу, живопису, графіки та в кераміці) та поспілкувалась з ним у галереї Триптих АРТ – результат об`єднання впливових київських галерей Триптих і Дукат, розташованій в історичному центрі Києва. Роботи Валерія Шкарупи зберігаються в інших країнах світу.

4.     В майстерні-музеї скульптури поспілкувалась з Констянтином Синицьким – викладачем Академії мистецтв, художником, який створив пам`ятники Шаляпіну і Коровіну в м.Гурзуф, Крим. Його роботи знаходяться в приватних колекціях Іспанії, Франції, Хорватії, України, Китаю.


Від поїздки в м.Київ у мене залишились незабутні враження. Ця подорож залишила приємний, незабутній слід у моєму житті, подарувала яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із пам’яті. Я вдячна за цю чудову поїздку, за терпіння щодо моєї творчої натури ГО МІСТКИ ГРОМАДСЬКОЇ АКТИВНОСТІ, особливо Ірині Видрі! Я вражена Києвом, також тими містами, де я побувала, та дружньою спілкою художників.


Автор: Веретеннік Людмила
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку