«Як стати агентом змін, через процес картування малих громад»

«Як стати агентом змін, через процес картування малих громад»

4 Травня 2018, Старобільськ, Новий Розділ

27-29 квітня 2018 року ініціативна група м. Старобільськ Луганської області, відвідала м. Новий Роздол, Львовської області в рамках Програми національних обмінів.

Метою даної поїздки було створення простору для спільного навчання, обміну досвідом й мережування ініціативних груп з картування громад із західних та східних областей України, задля сприянню підвищенню спроможності недержавних організацій, які працюють у сфері партисипації.

З першого дня перебування у Новому Роздолі на Львішині з нами перебувала директор Новороздільської Центральної міської бібліотечної системи Галина Приріз. В перший день ми ознайомились громадськими активістами, відвідали Центр організації дозвілля для осіб з особливими потребами «ТАВОР», де ознайомились з роботою центру та їх успіхами, побачили роботи які створюють діти та навіть придбали декілька робіт виставлених на продаж. Познайомилися з роботами місцевих майстрів, так побачили рушники місцевих майстринь та писанки з бісера виготовлених місцевим майстром Іваном Грими. Також познайомились з представниками громадських організацій, та обмінялись власним досвідом, успіхами та проблемами.

Друга половина дня була присвячена ознайомлення з місцевістю та пам’ятками архітектури. Так були відвідані пам’ятники Т. Г. Шевченко, знак ім. Івана Франка, пам’ятки воякам УПА, Загиблим воїнам та Пам'ятний хрест борцям за волю України.

Другого дня відбулась презентація результатів реалізації проекту від ГО "Центр спільного розвитку "Дієва громада" м. Старобільськ Луганська обл. та від Молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив" м. Новий Роздол Львівська обл. Потім відбулось обговорення щодо ролі бібліотеки у проекті «Картування громад» та вплив бібліотек та громадських діячів на розвиток міста.

Друга половина дня була присвячена проблемам з якими стикнулися в процесі картування місцеві активісти та проблемам міста. Так при розгляді проблемних місць міста були відвідані місцевий кінотеатр який наразі знаходиться в аварійному стані та місцевий басейн який знаходиться тривалий проміжок часу на ремонті. Обговорили проблеми та питання, які існують у Новому Роздолі та Старобільщини та дійшли висновку, що загальна частина проблематики є подібною. Обговорили також можливість подальшого культурного обміну.

На третій день перебування у м. Новий Роздол в Центральній міській бібліотеці відбулась зустріч з активістами міста Нового Роздола де відбувся обмін досвідом процесу картування з підсумковим обговорення та налагоджені партнерські зв’язки між командами.

Ми дуже вдячні усім за зустріч у м. Новий Роздол, яка відбулась завдяки Всеукраїнському проекту «Містки громадської активності» за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії.


Автор: Громадська організація "Центр спільного розвитку "
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку