Відбувся Другий Форум обміну та перетворень!

Відбувся Другий Форум обміну та перетворень!

17 Липня 2017, Вінниця

Створення сумок, футболок, магнітів з логотипом міста, проведення анкетування серед мешканців щодо улюблених місць відпочинку за гендерним принципом, залучення художників до пленерів для створення музейного фонду, розробка туристичного марштруту, встановлення табличок біля об’єктів і створення туристичної мапи, а також збереження "Кам'яних вишиванок" https://life.pravda.com.ua/culture/2016/07/13/215109/
– таким шляхом пішла Нова Каховка Херсонської області, розвиваючи туризм. Причому, зазначає Світлана Ботченко («Європростір»),  у цьому процесі велику роль відіграє залучення громади: під час анкетування організатори виявили для себе несподівані речі. До того ж, зауважує, те, що робиться однією-двома особами, не бережеться іншими. Тому до реалізації ідей залучають якнайбільше людей, наприклад, прибирання міста організовують через толоки із заохочувальними подарунками. Проте до вирішення проблеми сміття підхід у Новій Коховці комплексний. Протягом трьох днів щогодини активісти відстежували і фіксували стан одного смітника біля жилого будинку: хто куди викидає сміття, як змінювалась картина і що є причиною утворених сміттєвих гір. Навіть при тому, що до комунальників питань не було через вчасно виконувану роботу, поряд із баком смітник збільшувався. Як позбутися проблеми, на сьогодні ще не вирішили, проте є декілька пропозицій: посадити на місці сміттєзвалища квіти, розмістити поряд плакати з контактами осіб, які вивозять будівельне сміття та ін. Проте,  зауважує Світлана, дослідження причин і залучення громади – найважливіше.

1.jpg

У Вінниці презентовані актуальні проблеми дещо інші – там намагаються зробити місто красивим. А етичної чистоти на стінах досягають за допомогою муралів, які наносять насамперед там, де вже з’явилися графіті. При цьому робота з муралами також насамперед неможлива без залучення до обговорень жителів міста, ділиться досвідом Олександр Нікітюк (ГО «Лабораторія актуальної творчості»). На віддачу митці намагаються створювати відкриті публічні культурні простори. Одна з ідей, яка на сьогодні готується до втілення й обговорювалась під час форуму, – будинок-музей Михайла Коцюбинського, привернути увагу до якого можна за допомогою пленерів. До речі, завдяки якому музейний художній фонд Вінниці може поповнитися й новими роботами.

Є у Вінниці й ще одна цікава практика – організація фестів. Не стільки розважальних, скільки пізнавально корисних. Один з них був презентований Світланою Ходаковою – InFest, який успішно був започаткований минулого року. Цьогоріч уже є плани щодо спільного його проведення із Запоріжжям – як один із результатів ІІ Форуму обміну та перетворень «Сучасне місто».

2.jpg

Ще щодо результатів заходу – ідея організувати в Новій Каховці пленер із залученням художників Вінниці та Запоріжжя, основна увага під час якого буде зосереджена на так званих «кам’яних вишиванках» – унікальні узори на фасадах будинків, збереженням яких займається ініціативна група.

«Завдяки таким зустрічам, форумам можливе не лише налагодження відносин між регіонами, але й набуття нового досвіду у вирішенні актуальних проблем для різних громад», – зауважила Вікторія Верес (ГО «Культпрожектор»), яка на Форумі презентувала ідею створення арт-кластеру і перші кроки до її реалізації. А приклад вже існуючого подібного проекту можна було подивитися у Вінниці, причому один вже існуючий протягом певного часу, а інший ще на етапі ремонту (причому за участі місцевої влади).

«Все починається з людини, якій не байдуже, – акцентує Світлана Ботченко. – Інше залежить від підтримки громади і влади».

3.jpg


Автор: Культпрожектор
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку