ПОЛТАВА – ЛЬВІВ – ТЕАТРАЛЬНИЙ МІСТОК ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

ПОЛТАВА – ЛЬВІВ – ТЕАТРАЛЬНИЙ МІСТОК ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

22 Червня 2017, Львів

18-20 травня 2017 р. до Львова на запрошення МТЦ "Непротоптана стежина" приїхав театральний колектив людей з особливими потребами «Дзвіночок» Полтавського навчально-реабілітаційного центру для того, щоби взяти участь у XII Міжнародному фестивалі особливих театрів "Шлях".

Загалом у фестивалі взяло участь 11 театральних колективів з України, Польщі та Литви і показали свої вистави у різних театральних техніках на професійних сценах львівських театрів.

У фотозвіті з першого дня фестивалю можна побачити різні колективи, в тому числі і полтавський "Дзвіночок", які представили виставу «День народження киці Мури». Це чудова ігрова вистава, де діти з синдромом дауна разом з інструкторами розігрують просту історію про кицю Муру. Полтавський театр став чудовим прикладом гарної театрально-терапевтичної роботи з дітьми з особливими потребами. Вистава, сценарій, костюми, хореографія та музика буде зроблені на високому рівні і вистава дуже сподобалась глядачам різного віку.

http://romanphotographer.blogspot.com/2017/06/festyval-shliah-1.html

Цей проект створив унікальну можливість для театральних колективів людей з особливими потребами розвиватись і обмінюватись досвідом. Культурна пропозиція для таких людей в нашій країні є обмеженою, а спеціальних театральних фестивалів є дуже мало. Загалом мобільність культурних ініціатив для цієї групи в Україні є дуже малою, зазвичай через низький матеріальний стан родин, де є люди з особливими потребами та установ при яких діють творчі гуртки для них (звісно, є винятки, та їх не багато).

У Львові від 2001 року відбувається театральний фестиваль для людей з особливими потребами, колись нашу ініціативу перебрали також міста Суми та Червоноград – де зараз також проходять фестивалі. Керівники колективу «Дзвіночок» з Полтави приїздили до Львова минулого року, щоб взяти участь у спеціальних театральних навчаннях, які проводила МТЦ "Непротоптана стежина". Ці знання вони використали щоб створити театр для особливих дітей при своїй організації, і ось вперше вони взяли участь з колективом у нашому фестивалі. 

На майбутнє така співпраця і далі буде розвиватись, полтавчани будуть поширювати театральні практики, яких вони навчились у Львові у своєму місті, а львівські театри також вчитимуться хорошим практикам від "Дзвіночка". Сподіваємось на започаткування фестивалю особливих театрів у Полтаві.Автор: МТЦ "Непротоптана стежина"

Автор: МТЦ "Непротоптана стежина"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку