«Схід + Захід = Дружнє рукостискання!»

«Схід + Захід = Дружнє рукостискання!»

11 Жовтня 2017, Берегово (Закарпаття) + Запоріжжя (Запорізька область)

Нещодавно в Берегово (Закарпатська область) під час проведення благодійного півмарафону був встановлений своєрідний рекорд як по кількості учасників (більше 500 осіб), так і по віку самого найменшого бігуна.

Наймолодшему півмарафонцю (під №3047) на час забігу виповнився 1 рік та 1 місяць.

Та звати його Кирилом.

Ви, читачі, можете запитати, а яке відношення ця подія, й те, що там відбувалося, має до нас, до нашого регіону?

А справа у тому, що цей малюк – родом з Запоріжжя!

І він спеціально поїхав приймати участь й у забігу, та в інших заходах, що мали місце наприкінці вересня та в першій декаді жовтня в цьому чудовому містечку, багатому як на прекрасні термальні джерела, цікаві історичні місця, так і повному чудових людей!


Вы можете спитати: «А в чому ж необхідність й актуальність цієї ініціативи?»

– Духовне, ментальне та культурне єднання – ця тема актуальна для нашої держави, де мешкають народи багатьох національностей. Тому взаємне порозуміння та довіра – це запорука мирного життя й успішного перетворення суспільства, - так відповідає на подібні запитання Наталя Філатова. – Головна ціль нашої поїздки – це обмін досвідом, емоціями, переживаннями, поглядами на життя, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення.

– Крім того, що ми приймали участь у заходах організацій-організаторів (а це Угорська Екуменічна Служба Допомоги та Благодійний Фонд «Едванс»), ми під час свята презентували колекцію виробів-творіння наших запорізьких талановитих дітей, їх батьків та людей похилого віку, - додає Анастасія Уварова, керівник БФ «Златоград». - А також провели кілька майстер-класів з арт-терапії з дітьми та вчителями Берегово, та побували з такими ж майстер-класами в школі села Яноші. Мета цих занять – мінімізувати наслідки психологічних травм, які діти отримують під час надзвичайних ситуацій. У дітей Закарпаття таке відбувається під час стихійних природніх лих, повенів. А ми працюємо з категорією ВПО різного віку.

 

    

 

    

 

– За результатами нашого візиту ми підписали меморандуми про співпрацю та обмін досвідом. Подібні поїздки, таке спілкування на кшталт народної дипломатії, яка допомагає зміцнювати єдність країни через єднання народів, які населяють нашу державу. Отриманий досвід ми також застосуємо до активного залучення вимушено-переміщених осіб у життя приймаючих громад, - додає Олег Філатов, Голова Координаційного Комітету Асоціації прийомних сімей.

– Від усього серця дякуємо за теплу та душевну зустріч Яношу Геревичу, керівнику українського підрозділу УЕСД й БФ «Едванс», Маріці Фішер (на фото справа) та всім іншим прекрасним людям, завдяки зусиллям яких відбуваються добрі справи цих організацій.


 

    

Представники трьох запорізьких громадських організацій впевнені, що їх візит стане початком для багатолітньої та плідної співпраці між жителями географічно-протилежних областей України, східними та західними.

Та, звичайно, між громадськими організаціями й державними закладами та установами Запоріжжя та Берегово.

Тому слова «Схід + Захід = Дружнє рукостискання!» стали девізом, кредо цього проекту, який був реалізований у рамках Програми національних обмінів, за фінансуванння Європейського Союзу (EUROPEAN UNION) та Національного фонду підтримки демократії (NED) (США).

http://bridges.org.ua/local/templates/main_template/i/donor1.png
http://www.kultura.org.ua/wp-content/uploads/EU-e1436458932463.jpg

 


This project

is funded by

the EUROPEAN

U  N  I  O  N

Інформацію підготував О. Філатов

(більшість фото зроблено членами делегації)

= = = = = = =

Посилання на інформацію про свято в Берегово

https://www.facebook.com/163680880351446/photos/pcb.1747818821937636/1747816718604513/?type=3&theater

https://www.facebook.com/163680880351446/photos/pcb.1747818821937636/1747816718604513/?type=3&theater

http://transkarpatia.net/transcarpathia/our-news/87986-tradicyniy-festival-bereg-fest-2017-vdbuvsya-na-beregvschin-fotoreportazh.html

https://goloskarpat.info/society/59ce65619c3d9/?utm_content=03141

https://goloskarpat.info/society/59cf45a8c01a2/?utm_content=03141

http://www.doroga.ua/Pages/Events.aspx?EventID=858

 


Автор:
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку