СХІД ТА ЗАХІД: Подолання гендерно-обумовленого та домашнього насильства разом!

СХІД ТА ЗАХІД: Подолання гендерно-обумовленого та домашнього насильства разом!

27 Березня 2018, Івано-Франківськ

Представники Бердянська організували у м. Івано-Франківськ кілька заходів, присвячених протидії домашнього і гендерно-зумовленого насильства. Ініціатором  поїздки по обміну досвідом є керівниця громадської організації «Жінка майбутнього» - Наталія Копиця. В робочу групу також увійшли співробітник районного відділу освіти Володимир Григор'єв та програмна директорка Першого Антикафе Бердянська «Час Є!» Алла Мельнічук. Приймаючою стороною була ГО «Родина Кольпінга на Прикарпатті», що допомогли організувати заплановані заходи. 

Мета поїздки, це обмін досвідом між регіонами України з подолання гендерно-обумовленого та домашнього насильства в сім'ях, які постраждали в наслідок бойових дій на Сході країни та пошук ресурсів задля вирішення цієї проблеми через проведення круглого столу-діалогу. А також привернення уваги на проблематику конфліктів через гендерні стереотипи за допомогою виставки "Код ГЕНДЕР".

17 березня 2018 р. відбулось відкриття виставки «Код:ГЕНДЕР» на базі ГО «Родина Кольпінга на Прикарпатті», роботи якої були зроблені Бердянськими студентами. Мета цього заходу - підключення молоді до дискусії щодо гендерних ролей, звернення уваги на тему гендерної різноманітності. І це вдалося. До створення експонатів виставки залучили понад 200 студентів з Бердянська, представники 8 навчальних закладів. Вони підготували свої плакати, в яких розкриваються теми гендеру та гендерних стереотипів. У Івано-Фраківську також долучилися до виготовлення експонатів, чиї роботи приєднаються до загальної виставки та поїдуть в інше місто. Виставка у Івано-Франківську триватиме до 31 березня 2018 р.

Також у цей день відбулось знайомство з ГО «Тепле місто» у «Urban Spase 100». Обмінялись досвідом та поспілкувались о можливостях співпраці, а також презентувала свою діяльність Алла Мельнічук по всеукраїнському фестивалю анімації "Равлик-фест". На цьому заході були присутні більше 30 осіб з Івано-Франківська, м. Дніпро та інших міст України.

19 березня 2018 р. – видався не менш насиченим! В першій половині дня, на базі ГО «Родина Кольпінга на Прикарпатті» відбувся круглий стіл-дискусія «Сучасний Схід і Захід України: проблеми та перспективи подолання насилля в сім'ях, які постраждали у наслідок бойових дій на Сході країни». Говорили про насильство у сім'ї, бо проблеми одні через бойові дії на Донбасі - як на Східі країни, так і на Заході. Де обмінювались методами з протидії гендерно- обумовленого насильства. Все важливішими постають питання не тільки з профілактики, а й скрінінгу - як занести в медкарту данні захворювань, спричинені через психологічне насильство в сім'ї, а також оцінки, інтервенції, документування.

У другій половині дня побували з робочою зустріччю у м. Галіч з керівницями соціальної служби Людмила Слюзар, управління соціального захисту населення та координаційної ради з протидії торгівлі людьми і домашнього насилля у справах сім'ї, молоді та спорту Пуцята Лариса.

Зустріч була дуже цікава та продуктивна, під час якої обмінялись досвідом по заходам і практикам з попередження насильства та надання допомоги постраждалим від ГОН.

Нажаль проблеми що на Сході країни, що на Заході – загальні. І вирішувати проблеми з насильства теж будемо разом. Дуже важливо, що люди, яких ми зустріли на Галичині і займаються вирішенням цієї проблематики - небайдужі та вірять у те, що можливо подолати все разом! Також з новими партнерами плануються нові заходи задля подолання гендерно-зумовленого та домашнього насильства.

Дякуємо «Містки громадської активності», що підтримали нашу поїздку у рамках «Програми національних обмінів», що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії».

 


Автор: Наталія Копиця
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку