Шахтарське місто Добропілля: медіа і доступ до інформації

Шахтарське місто Добропілля: медіа і доступ до інформації

30 Березня 2017, Добропілля

Головна редакторка сайту Яна Сельвер привітно зустріла, показала редакцію, місто, розповіла про особливості роботи видання.

За час перебування у Добропілля була зібрана інформація про всі медіа міста: три сайти та одну міськрайонну газету. Проведені зустрічі з головними редакторами сайту сайт dobrepole.com.ua, журналістом сайту shkvarki.org, співробітниками сайту  06277 та журналістами міськрайонної газети «Новий шлях». В результаті спілкування із співробітниками видань з’явилася публікація «Медіа у Добропіллі: коли гірники провідні не лише на шахті».

Теми, які порушені у статті-огляді:

-          Жителі Добропілля мало читають/довіряють медіа;

-          Найпопулярніший сайт робить шахтар;

-          Нестача реклами у виданнях, відповідно, недостатнє фінансування;

-          Стан міськрайонної газети: відсутність сайту, слабка присутність у соціальних мережах, не знання своєї аудиторії, відсутність чіткого плану роздержавлення.


P70313-153731-001-001.jpg


За час мого перебування у місті, щодня відбувалося по кілька подій: зустріч жителів селища Жданівського з представниками ДТЕКу з приводу будівництва нового терикону, засідання Громадської ради, круглий стіл щодо захисту прав дітей. Ми із головним редактором 06277 відвідали ці заходи і на одному із них жителі Жданівського розповіли про те, що не отримують інформацію з місцевих медіа, таким чином пропускаючи важливі дані.

Проведено також інтерв’ю з начальником загального відділу виконавчого комітету міськради Добропілля Ганною Гайдаш, яка розповіла про доступ до публічної інформації у місті.  Матеріал опублікований на сайті «Доступ до правди». Основна тема матеріалу – запити на отримання інформації у міській раді та історія про те, як активісти «Сильних громад» діставали декларації чиновників.

Добропілля склало враження спокійного шахтарського міста із постійним запахом вугілля у повітрі. Люди привітні і доброзичливі. Журналісти між собою перебувають у гарних стосунках. 

Візит відбувався в рамках Програми національних обмінів.


Автор: Наталія Патрікєєва
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку